Rekrutacja RODO

Ola i schola oczarowały w koncercie "Słowo ciałem się staje"

Niespełna godzinny występ Oli i scholi oczarował publiczność koncertu "Słowo ciałem się staje". Niedzielny wieczór w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Baranowie Sandomierskim był pełen wzruszeń.

/pliki/zdjecia/olla.jpgOla i schola to projekt młodej mieszkanki Baranowa Sandomierskiego, uczennicy tarnobrzeskiego "Kopernika" Aleksandry Solarskiej. Osiemnastolatka kieruje scholą, która na co dzień dba o oprawę mszy świętych w swojej miejscowości.

To kilkunastoosobowa grupa chłopców i dziewcząt w różnym wieku, pełnych pasji i miłości do muzyki. Posiadają w swoim repertuarze nie tylko pieśni kościelne, ale także piosenki, czy pastorałki. Stąd pomysł, aby zaprezentować je szerszej publiczności i w innym otoczeniu.

Ola zaprosiła do współpracy instrumentalistów, wspólnie opracowali ciekawe aranżacje utworów, przygotowali scenariusz koncertu, a nawet dekoracje. Próby odbywały się od listopada. Efekty ich pracy zrobiły ogromne wrażenie.

- Młodzi ludzie zaprezentowali kilkanaście utworów o tematyce świątecznej w stylistyce rockowej, soulowej, czy nawet reggae. Były popisy solowe, zarówno instrumentalne, jak i wokalne. W wykonania artyści włożyli wiele pasji i radości. Publiczność nagrodziła ich długimi brawami na stojąco. Nie obeszło się bez bisów - relacjonuje Renata Domka, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury.

Koncert został zarejestrowany przez Telewizję Lokalną TVL i będzie go można obejrzeć także w internecie.

dnia: 2020-01-29, autor: Wioletta Wojtkowiak, źródło: Echo Dnia
Do góry

Witaj!

Aktualna wersja naszej strony posiada wiele nowych, niezwykle przydatnych każdemu uczniowi funkcji. Jeśli chcesz, aby np. w menu wyświetlane były informacje dotyczące twojego planu lekcji i zastępstw dla twojej klasy na każdy kolejny dzień, to wypełnij poniższy formularz i naciśnij przycisk Zapisz. Jeżeli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z tych funkcji, to naciśnij przycisk Anuluj.

Anuluj