Rekrutacja RODO

Owocna współpraca dwóch szkół - z Tarnobrzega i Niemiec

20 ton darów z Niemiec, za pośrednictwem tarnobrzeskiej szkoły, zostało przekazanych na rzecz walczącej Ukrainy.

/pliki/zdjecia/dar11_0.jpg
To bardzo wymierny, choć nieplanowany wcześniej efekt współpraca między tarnobrzeskim Liceum Ogólnokształcącym imienia Mikołaja Kopernika a Deutschhaus-Gymnasium w Würzburgu i Fundacją Europafels z Ochsenfurt.

Pod koniec marca przedstawiciele Dolnej Frankonii przybyli do tarnobrzeskiej placówki dydaktycznej z inicjatywą wspólnej organizacji pomocy humanitarnej dla mieszkańców Ukrainy. Młodzież tarnobrzeskiego liceum wraz z nauczycielami przygotowali materiały medialne – film, zdjęcia, a także listę niezbędnych produktów. Przez niespełna dwa tygodnie Deutschhaus-Gymnasium w Würzburgu i Fundacja Europafels z Ochsenfurt przygotowała bogatą pomoc, która przyjechała do Tarnobrzega w mieniony piątek.

/pliki/zdjecia/dar22.jpg
– Transport został podzielony na dwie części – wyjaśnia Tomasz Stróż, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Tarnobrzegu. – Pierwsza z nich, dzięki wsparciu państwa Potańskich i firmy Nijman /Zeetank International Transport Sp. z o.o. pojechała do granicy, gdzie została przekazana potrzebującym, natomiast druga trafiła do podkijowskich miejscowości.

Fundacja Europafels z Ochsenfurt zebrała również pieniądze - równowartość około 100 tysięcy złotych, które zostaną przekazane między innymi na rzecz Fundacji Domy Wspólnoty Chleb Życia prowadzonej przez siostrę Małgorzatę Chmielewską, która ufundowała stypendia dla ukraińskiej młodzieży z tarnobrzeskiego Kopernika, ale również na bieżące potrzeby uchodźców.

dnia: 2022-04-13, autor: Marcin Radzimowski, źródło: Echo Dnia
Do góry

Witaj!

Aktualna wersja naszej strony posiada wiele nowych, niezwykle przydatnych każdemu uczniowi funkcji. Jeśli chcesz, aby np. w menu wyświetlane były informacje dotyczące twojego planu lekcji i zastępstw dla twojej klasy na każdy kolejny dzień, to wypełnij poniższy formularz i naciśnij przycisk Zapisz. Jeżeli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z tych funkcji, to naciśnij przycisk Anuluj.

Anuluj