Rekrutacja RODO

Pani profesor Yoon

Nietypowa lekcja. Niecodzienni nauczyciele.

Koreanka Yoon Kyung Choi, Niemka Manuela Kuhar i Turek Yucel Kaplan poprowadzili lekcję w tarnobrzeskim Liceum im. M. Kopernika. Temat: Pokój i tolerancja.

Zdjęcie 1

Yoon ma 22 lata, studiuje ekonomię na Uniwersytecie w Seulu. W Polsce jest pierwszy raz. Przyjechała z grupą studentów (głównie ekonomii) z całego świata, aby poprowadzić lekcję o tolerancji i pokoju. - W Polsce jestem od miesiąca i choć wyróżniam się w tłumie, to nie spotkało mnie nic niemiłego - mówi Yoon. - Kłopotliwe jest jedynie to, że Polacy ciągle pytają mnie, czy my, Koreańczycy, rzeczywiście jemy psy... Wczoraj Yoon wraz ze swoimi rówieśnikami - Manuelą i Yucelem gościli w tarnobrzeskim liceum. Yoon przywiozła ze sobą oryginalny ludowy strój koreański, (przymierzyła go nawet jedna z uczennic) i długo opowiadała o kulturze i zwyczajach panujących w jej kraju. Yucel wybrał dużo cięższy temat - terroryzm i religia. - Ostatnie zamachy, jak ten w Madrycie, są przyczyną rzeczy strasznej - tłumaczył - każdy, kto ma inne rysy twarzy, kto jest wyznawcą islamu, jak ja, postrzegany jest jako terrorysta.

To bardzo niesprawiedliwe. Nie wierzcie w to. Nasza wiara z przemocą nie ma nic wspólnego. Manuela przyjechała do Polski także po to, aby sprawdzić, ile prawdy jest w obowiązujących w Niemczech stereotypach o Polakach. - Okazało się, że prawie nic - odpowiedziała. - Sądzę, że z polskimi stereotypami o Niemcach jest podobnie. - Przed tym spotkaniem byłam przekonana, że kobiety w Turcji są źle traktowane. Yucel przekonał mnie, że to nieprawda - stwierdziła Joanna Jęczmy z IVB.

dnia: , autor: Wojciech Malicki, źródło:
Do góry

Witaj!

Aktualna wersja naszej strony posiada wiele nowych, niezwykle przydatnych każdemu uczniowi funkcji. Jeśli chcesz, aby np. w menu wyświetlane były informacje dotyczące twojego planu lekcji i zastępstw dla twojej klasy na każdy kolejny dzień, to wypełnij poniższy formularz i naciśnij przycisk Zapisz. Jeżeli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z tych funkcji, to naciśnij przycisk Anuluj.

Anuluj