Rekrutacja RODO

Pogrzeb byłego dyrektora liceum w Tarnobrzegu, Zdzisława Zioło

W ostatnią ziemską drogę świętej pamięci Zdzisław Zioło, były dyrektor Liceum Ogólnokształcącego imienia Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu, wyruszy w najbliższy wtorek, 10 listopada.

/pliki/zdjecia/zio.jpg Zdzisław Zioło zmarł 30 października. Miał 85 lat.
Msza święta pogrzebowa rozpocznie się o godzinie 10.30 w kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Tarnobrzegu (klasztor dominikanów). Nabożeństwo poprzedzi pół godziny wcześniej różaniec odmawiany w kościele w intencji zmarłego. Po mszy świętej urna z prochami świętej pamięci Zdzisława Zioły odprowadzona zostanie na cmentarz parafialny w Tarnobrzegu (obok dworca autobusowego).

- W ostatnich, tak trudnych dla nas dniach, otrzymaliśmy bardzo wiele ciepłych słów wsparcia i otuchy, za które wszystkim jesteśmy bardzo wdzięczni - mówi w imieniu rodziny córka zmarłego, Katarzyna. - Jednocześnie bardzo prosimy wszystkich, którzy zechcą wziąć udział w uroczystościach pogrzebowych, by bardzo restrykcyjnie stosowali się do zasad reżimu sanitarnego. Zarówno w kościele jak i na cmentarzu. Z uwagi na pandemię koronawirusa rodzina prosi też o nieskładanie osobiście kondolencji.

Przypomnijmy, świętej pamięci Zdzisław Zioło zmarł 30 października w wieku 85 lat. Był dyrektorem tarnobrzeskiego liceum w latach 1982–2001 (szkoła nosiła wówczas nazwę Zespół Szkół Ogólnokształcących). Jego następcą na tym stanowisku był Dariusz Bożek, obecny prezydent miasta. Wcześniej, przez 12 lat, Zdzisław Zioło pełnił funkcję zastępcy dyrektora "Kopernika".

dnia: 2020-11-06, autor: Marcin Radzimowski, źródło: Echo Dnia
Do góry

Witaj!

Aktualna wersja naszej strony posiada wiele nowych, niezwykle przydatnych każdemu uczniowi funkcji. Jeśli chcesz, aby np. w menu wyświetlane były informacje dotyczące twojego planu lekcji i zastępstw dla twojej klasy na każdy kolejny dzień, to wypełnij poniższy formularz i naciśnij przycisk Zapisz. Jeżeli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z tych funkcji, to naciśnij przycisk Anuluj.

Anuluj