Rekrutacja RODO

Rowerem do zamku

Młodzież z tarnobrzeskiego Liceum Ogólnokształcącego rozpoczęła cykl rajdów rowerowych pod hasłem "Rowerem od zamku do zamku"

Organizatorem pierwszego rajdu był, działający przy LO w Tarnobrzegu Uczniowski Klub Sportowy "Żak". Rajdy miały się rozpocząć we wrześniu, ale przeszkodziła w tym deszczowa pogoda, dlatego młodzież poczekała do października.
- Trasa naszego pierwszego rajdu wiodła z Tarnobrzega przez Sokolniki, Koprzywnicę do Tarnobrzega. Pierwszą atrakcją była przeprawa przez Wisłę promem. W Skotnikach zwiedziliśmy dwór z początku XVIII wieku oraz kościół Jana Chrzciciela z XIV wieku, a w Koprzywnicy doszło do miłego spotkania z tamtejszym proboszczem. Dla młodych ludzi była to nie tylko przygoda, ale także znakomita lekcja historii i geografii - powiedział nam Mieczysław Żarnowski, prezes UKS "Żak" i pomysłodawca rajdu. Kolejne rajdy zorganizowane zostaną jeszcze w październiku i listopadzie. Młodzież z tarnobrzeskiego liceum dotrze do najpiękniejszych zakątków naszego regionu

dnia: , autor: , źródło:
Do góry

Witaj!

Aktualna wersja naszej strony posiada wiele nowych, niezwykle przydatnych każdemu uczniowi funkcji. Jeśli chcesz, aby np. w menu wyświetlane były informacje dotyczące twojego planu lekcji i zastępstw dla twojej klasy na każdy kolejny dzień, to wypełnij poniższy formularz i naciśnij przycisk Zapisz. Jeżeli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z tych funkcji, to naciśnij przycisk Anuluj.

Anuluj