Rekrutacja RODO

"Spalony" debiut

Odkryciem przedsezonowego okresu przygotowawczego w piłkarskim zespole tarnobrzeskiej Siarki był niespełna 17-letni Radosław Leszczyński, który nie tylko dobrze grał, ale i strzelał gole.

Radosław Leszczyński

Radek, który jest obecnie uczniem klasy 2a Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu, na treningi Siarki zawitał dosyć późno, bo dopiero w pierwszej klasie gimnazjum. Namówił go do tego Mariusz Krasoń, inny młody piłkarz Siarki.

- Od razu trafiłem do trenera Michała Szymczaka. To on nauczył mnie grać. Teraz nadal będę grał w juniorach u tego samego trenera, to mnie cieszy - mówi Radek.

Trener Szymczak szybko poznał się na snajperskich umiejętnościach młodego blondynka. Ustawił go jako napastnika i okazało się, że miał trenerskiego nosa. W ubiegłym sezonie, grając w zespole juniorów młodszych Siarki, Radek zdobył aż 23 gole.

- Większość zdobywałem po strzałach z prawej nogi, a tylko dwa z "główki". Chciałbym teraz strzelać w seniorach - mówi Radek.

Młodzian z Tarnobrzega otrzymał taką szansę w pierwszym meczu nowego sezonu, jaki "Siarkowcy" rozegrali w Sobowie. Ale 17-latka zjadła debiutancka trema. Zawiódł, ale zapewne nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Ulubionym zespołem Radka jest Real Madryt, a piłkarzem Ronaldinho z zespołu Barcelony, największego "wroga" Realu. O młodym piłkarzu Siarki bardzo dobre zdanie ma szkoleniowiec "siarkowców" Stanisław Gielarek: - Jest ułożony, cichy, skromny, pracowity, a przy tym obdarzony talentem. Tylko od niego zależy, czy będzie swój talent rozwijał - twierdzi trener.

dnia: 2006-08-31, autor: /PISZ/, źródło: Echo Dnia
Do góry

Witaj!

Aktualna wersja naszej strony posiada wiele nowych, niezwykle przydatnych każdemu uczniowi funkcji. Jeśli chcesz, aby np. w menu wyświetlane były informacje dotyczące twojego planu lekcji i zastępstw dla twojej klasy na każdy kolejny dzień, to wypełnij poniższy formularz i naciśnij przycisk Zapisz. Jeżeli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z tych funkcji, to naciśnij przycisk Anuluj.

Anuluj