Rekrutacja RODO

Strzał życia

Mający niespełna 17 lat Arkadiusz Duda jest na progu piłkarskiej kariery. Zadebiutował w seniorach Siarki i ma już na koncie gola zdobytego w meczu trzeciej ligi.

Arkadiusz Duda jest jednym z największych talentów, jaki pojawił się w ostatnich latach w tarnobrzeskiej Siarce.

Wychowanek tarnobrzeskiej Siarki, niespełna 17-letni Arkadiusz Duda zdobył w minionym tygodniu swego pierwszego gola w drużynie seniorów. Podczas wygranego przez "Siarkowców” 5:1 meczu ze Stalą Poniatowa oddał "strzał życia”, po którym kopnięta z 30 metrów piłka trafiła w górny róg bramki rywali.

Damian Szpak: Mecz ze Stalą był chyba najlepszym z dotychczasowych w twoim wydaniu?

Arkadiusz Duda: Tak, dobrze mi się grało, a poza tym strzeliłem gola życia. Oddałem strzał życia, wszystko dzięki kolegom z drużyny, którzy krzyknęli, żebym strzelał, gdyby nie to chyba był się nie zdecydował na uderzenie z tak dalekiej odległości.

DS: Piłka wpadła w górny róg bramki, mierzyłeś tak, czy trochę ci "zeszła” z buta?

AD: Nie, nie "zeszła”. Przyznam, że tak mierzyłem. To moja najładniejsza i najcenniejsza bramka w karierze, bo zdobyta w seniorach. Zdobyć gola w moim wieku w seniorach, to jest już coś i bardzo się z tego cieszę.

DS: Komu dedykujesz tego gola?

AD: Mojemu zmarłemu dziadkowi.

DS: To, że wyszedłeś na boisko w podstawowym składzie też jest chyba cenne?

AD: I to bardzo, ale wydaje mi się, że wyszedłem trochę z konieczności, bo kilku kolegów nie mogło zagrać i nasi trenerzy dokonali zmian w składzie. Dla mnie wyszło to na dobre. Najważniejsze, że dałem radę, że nie zawiodłem.

DS: Grasz w defensywie, nie ciągnie cię do przodu, by zdobywać takie gole jak w meczu ze Stalą Poniatowa?

AD: Raczej nie ciągnie, bo grałem już na różnych pozycjach i ta w pomocy, w roli defensywnego pomocnika, najbardziej mi odpowiada.

DS: Zawodnicy w twoim wieku mają swoich idoli, swoje ulubione kluby.

AD: Idola nie mam, ale moim ulubionym klubem jest Chelsea Londyn.

Arkadiusz Duda ma 17 lat (urodził się 11 stycznia 1994r), jest wychowankiem Siarki Tarnobrzeg, gra na pozycji defensywnego pomocnika. Jego pierwszym trenerem był Mirosław Głowala. Arkadiusz jest obecnie uczniem klasy 1h Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu.

dnia: 2010-10-04, autor: Damian Szpak, źródło: Echo Dnia
Do góry

Witaj!

Aktualna wersja naszej strony posiada wiele nowych, niezwykle przydatnych każdemu uczniowi funkcji. Jeśli chcesz, aby np. w menu wyświetlane były informacje dotyczące twojego planu lekcji i zastępstw dla twojej klasy na każdy kolejny dzień, to wypełnij poniższy formularz i naciśnij przycisk Zapisz. Jeżeli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z tych funkcji, to naciśnij przycisk Anuluj.

Anuluj