Rekrutacja RODO

Sukces zawodnika tarnobrzeskiego Delfina

Piękny sukces odniósł zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego Delfin Tarnobrzeg, uczeń LO im. Mikołaja Kopernika, Konrad Kadrow, który podczas rozegranych w Gliwicach mistrzostw Polski 17 i 18-latków wywalczył dwa srebrne medale.

/pliki/zdjecia/kk33.jpgKonrad Kadrow (z lewej) dwukrotnie stawał na podium w Gliwicach, zdobywając srebrne medale.
Tarnobrzeżanin rozpoczął gliwickie mistrzostwa od zajęcia drugiego miejsca w wyścigu na dystansie 50 metrów stylem klasycznym uzyskując czas 28,80 sekundy. W sobotę Konrad wywalczył kolejne srebro zajmując drugie miejsca w wyścigu na 200 metrów stylem klasycznym uzyskując czas 2.14,12 min. Niewiele brakowało by Konrad wrócił do domu z trzema medalami, ale w niedzielnym wyścigu na 100 metrów klasykiem zabrakło mu trochę szczęścia i ostatecznie zajął tak nie lubiane przez sportowców czwarte miejsce, pokonując "setkę" w czasie 1.03,10 min.

Występem w Gliwicach Kadrow potwierdził jednak swoją przynależność do krajowej czołówki i można powiedzieć, że Tarnobrzeg ma specjalistę od pływania na wysokim poziomie. Przed Konradem stoi pięknie zapowiadająca się kariera.

Inny zawodnik tarnobrzeskiego Delfina Jakub Karolkiewicz uczestniczył w Mistrzostwach Polski do lat 16, które rozegrane zostały w Oświęcimiu. Kuba popłynął w niedzielnym finale A rywalizując na dystansie 100 metrów stylem dowolnym. Niestety, medalu nie udało mu się zdobyć, choć zabrakło do tego bardzo mało. Ostatecznie Kuba uzyskał czas 52,87 sek zajmując dobre piąte miejsce.

Trenerami obu pływaków z Tarnobrzega jest Krzysztof Dydo, który zajmuje się ich szkoleniem już od kilku lat.

dnia: 2015-03-16, autor: /PISZ/, źródło: Echo Dnia
Do góry

Witaj!

Aktualna wersja naszej strony posiada wiele nowych, niezwykle przydatnych każdemu uczniowi funkcji. Jeśli chcesz, aby np. w menu wyświetlane były informacje dotyczące twojego planu lekcji i zastępstw dla twojej klasy na każdy kolejny dzień, to wypełnij poniższy formularz i naciśnij przycisk Zapisz. Jeżeli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z tych funkcji, to naciśnij przycisk Anuluj.

Anuluj