Rekrutacja RODO

Dzień Otwarty w "Koperniku" z mnóstwem atrakcji

Liceum Ogólnokształcące imienia Mikołaja Kopernika zaprosiło uczniów klas trzecich gimnazjów na pokazowe lekcje i Przegląd Talentów.

To już tradycja. Dzień Otwarty w tarnobrzeskim "Koperniku" jest zawsze połączony ze Szkolnym Przeglądem Talentów. Gimnazjaliści bawili się wyśmienicie.

SPECJALNE LEKCJE

/pliki/zdjecia/do2_1.jpgPokazowa lekcja fizyki w czasie piątkowego Dnia Otwartego w tarnobrzeskim "Koperniku"
Od samego rana do Liceum Ogólnokształcącego imienia Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu przychodziły tłumy uczniów klas trzecich gimnazjów.

- Zaprosiliśmy do naszej szkoły gimnazjalistów, aby ci mogli naocznie przekonać się, że warto tu kontynuować swoją dalszą edukację. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy Dzień Otwarty, podczas którego pokazaliśmy im naszą szkołę, nasze osiągnięcia, projekty, które realizujemy, a także zapoznaliśmy ich z naszą tegoroczną ofertą edukacyjną i zasadami rekrutacji - mówi Tomasz Stróż, dyrektor "Kopernika".

SPACER PO SZKOLE

Gimnazjaliści podczas zwiedzania szkoły brali udział w pokazowych lekcjach, wśród których chyba najbardziej widowiskowo prezentowały się te z fizyki oraz chemii. Nie zabrakło także prezentacji w języku polskim, a także w językach obcych, których można się uczyć w "Koperniku".

- Za naszą szkołą przemawiają osiągnięcia uczniów w różnych konkursach przedmiotowych, a także - co chyba najważniejsze - wysoka zdawalność egzaminu maturalnego oraz średnie punktowe, jakie osiągają nasi maturzyści - mówi Tomasz Stróż.

Każdego roku "Kopernik" jest w absolutnej czołówce zdawalności egzaminu dojrzałości na Podkarpaciu.

TALENTY

Konkurs talentów w tarnobrzeskim "Koperniku" jest tradycyjnie łączony z Dniem Otwartym. Gimnazjaliści, którzy odwiedzili w piątek mury ogólniaka, brali udział w pokazowych lekcjach oraz quizach, a potem oglądali popisy sceniczne starszych koleżanek i kolegów. - Szkoła to nie tylko nauka, ale także i miejsce rozwijania talentów teatralnych, tanecznych, wokalnych i wielu innych. Właśnie po to organizowany jest ten przegląd, aby wszyscy chętni uczniowie mieli szansę zaprezentować swoje zdolności. A talentów u nas nie brakuje - dodaje Tomasz Stróż.

Po raz dwudziesty trzeci uczniowie szkoły zorganizowali Przegląd Talentów. Zdecydowanie prym wiedli uczestnicy konkursu muzycznego: wokaliści, instrumentaliści i zespoły, ale nie zabrakło też początkujących aktorów, kabareciarzy, literatów, fotografów, filmowców, plastyków, tancerzy, a nawet karateków.

Uczestników części finałowej wyłoniono we wcześniejszych eliminacjach. Każdy mógł liczyć na drobne upominki, ale najważniejszy był udział w imprezie i pokazanie swojego talentu.

- Zdecydowanie nie wyobrażam sobie Dnia Otwartego bez Szkolnego Przeglądu Talentów. Cieszę się, że mamy tak uzdolnioną młodzież - kończy Tomasz Stróż.

dnia: 2015-03-24, autor: Grzegorz Lipiec, źródło: Echo Dnia
Do góry

Witaj!

Aktualna wersja naszej strony posiada wiele nowych, niezwykle przydatnych każdemu uczniowi funkcji. Jeśli chcesz, aby np. w menu wyświetlane były informacje dotyczące twojego planu lekcji i zastępstw dla twojej klasy na każdy kolejny dzień, to wypełnij poniższy formularz i naciśnij przycisk Zapisz. Jeżeli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z tych funkcji, to naciśnij przycisk Anuluj.

Anuluj