Rekrutacja RODO

Suknia, makijaż, fryzura i gotowe

- Czy wybrałyście już kreację na ten wieczór?

Jolanta Jata: W Tarnobrzegu kupiłam suknię w stylu retro. Jest czarna w białe groszki, do łydek. Nie zastanawiałam się długo nad wyborem.

- Jakie są modne w tym sezonie stroje na studniówkę?

Agata Pycior:

studniówka

Agata Pycior i Joanna Jata chodzą do klasy maturalnej tarnobrzeskiego LO im. Mikołaja Kopernika. Od kilku miesięcy przygotowują się do studniówki.

Przeżytkiem są suknie balowe i gorsety. W zasadzie każdy nosi to, w czym czuje się najlepiej. Ja lubię prostą elegancję. Skromna suknia ma niezwykły urok.

- Jakie znaczenie ma dla was studniówka?

JJ: Nie traktuję tej nocy jak ważnego, wykwintnego balu. Najważniejsze są dobra zabawa i odprężenie przed maturą.

AP: Chcemy całą noc spędzić i bawić się z przyjaciółmi, znajomymi. Większość z nich wyjedzie na studia do innych miast. Dzięki studniówce będziemy mieli co wspominać.

- Co oprócz sukni trzeba przygotować przed studniówką?

JJ: Suknia to nie wszystko. Zaczynamy od solarium, potem umawiamy fryzjera. Makijaż robię sama, choć niektórzy korzystają z pomocy kosmetyczki.

AP: Tydzień przed studniówką mamy wolne lekcje, bo ubieramy szkołę. malujemy plakaty, wieszamy balony i serpentyny na korytarzach, w salach gimnastycznych i w klasach.

- Jakie fryzury zażyczycie sobie w salonach fryzjerskich?

AP: Na pewno nie koka. Modne są wyprostowane, gładkie, lśniące włosy albo delikatne fale. Zależy też od sukni.

- Czy stosujecie się do studniówkowych przesądów?

JJ: Tak, już kupiłyśmy sobie czerwone podwiązki i czerwona bieliznę. Znamy tylko te przesądy.

- Taka Impreza oprócz tego, że daje sporo przyjemności, to pewnie też słono kosztuje?

AP: W szkole płacimy od pary 300 złotych, plus koszty za kamerzystę. Cała studniówka ze wszystkimi zakupami i usługami będzie mnie kosztować około 800 złotych

dnia: 2007-01-20, autor: Paulina Strojna, źródło: Echo Dnia
Do góry

Witaj!

Aktualna wersja naszej strony posiada wiele nowych, niezwykle przydatnych każdemu uczniowi funkcji. Jeśli chcesz, aby np. w menu wyświetlane były informacje dotyczące twojego planu lekcji i zastępstw dla twojej klasy na każdy kolejny dzień, to wypełnij poniższy formularz i naciśnij przycisk Zapisz. Jeżeli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z tych funkcji, to naciśnij przycisk Anuluj.

Anuluj