Rekrutacja RODO

Święto drzewa

Tarnobrzeskie przedszkolaki posadziły ponad 20 drzewek.

Trzecią edycję Święta Drzewa zorganizowało wczoraj szkolne koło Polskiego Czerwonego Krzyża, działające przy Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu. W październikowe przedpołudnie dzieci z przedszkola nr 13 wraz z uczniami ZSO oraz zaproszonymi gośćmi sadzili młode drzewka.

Justyna Majchrowska z koła PCK przy Zespole Szkół Ogólnokształcących, podczas sadzenia kolejnego drzewka z jednym z przedszkolaków.Atrakcją tegorocznej akcji było "Drzewo życzeń" - każde dziecko mogło zawiesić na drzewku wstążeczkę, na której napisane było życzenie. Maluchy wykazały się wielką wyobraźnią, nadając drzewkom oryginalne imiona. Święto Drzewa to program edukacyjny, poświęcony sadzeniu i ochronie drzew oraz popularyzacji ich sadzenia w biosferze. Na program składają się zarówno duże ogólnopolskie wydarzenia, jak i szereg lokalnych imprez, organizowanych w całej Polsce: prelekcji, wystaw, spotkań.

Celem programu jest zainspirowanie szkół, organizacji i grup młodzieży do podejmowania lokalnych inicjatyw ekologicznych, dotyczących sadzenia i ochrony drzew.

- Organizując kolejny raz tę akcję, chcemy wspierać idee pokoju, nie tylko na świecie, ale i wśród nas, w naszym mieście - tłumaczy Justyna Majchrowska, z koła PCK przy Zespole Szkół Ogólnokształcących. Wszyscy goście, na czele z dyrektorem ZSO Dariuszem Bożkiem, podkreślali niezwykłą rolę szkolnego koła PCK w kształtowaniu pozytywnych postaw u najmłodszych.

dnia: 2005-10-11, autor: /KOJ,MF/, źródło: Echo Dnia
Do góry

Witaj!

Aktualna wersja naszej strony posiada wiele nowych, niezwykle przydatnych każdemu uczniowi funkcji. Jeśli chcesz, aby np. w menu wyświetlane były informacje dotyczące twojego planu lekcji i zastępstw dla twojej klasy na każdy kolejny dzień, to wypełnij poniższy formularz i naciśnij przycisk Zapisz. Jeżeli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z tych funkcji, to naciśnij przycisk Anuluj.

Anuluj