Rekrutacja RODO

Szkolne Talenty

Rozmowa z Dominikiem Majem, uczniem klasy 3b Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu, współzałożycielem tarnobrzeskiego zespołu EMTEO

Jaką muzykę gracie?

Gramy reggae, ska i rock, czasem w czystych formach, ale częściej łącząc i mieszając wszystkie gatunki.

Dominik Maj jest uczniem trzeciej klasy Liceum Ogólnokształcącego w Tarnobrzegu. Nie wie jeszcze, gdzie chciałby studiować. Najprawdopodobniej wybierze kierunek związany z muzyką.Od dawna istnieje wasz zespół?

Nie było konkretnego momentu, ludzie w zespole często się zmieniali, a jedynymi stałymi członkami jestem ja i Mateusz Jurek. Pierwszy raz grałem z nim około 3 lata temu, chociaż ciężko mówić o początakch EMTEO, bo z tamtego grania prawie nic muzycznie nie zostało. Numery, które teraz gramy, zaczęły powstawać rok później.

Czy ciągle gracie z tym samym składem?

Wyjazd na studia basisty Maćka Lasoty i gitarzysty Łukasza Kaźmierskiego oraz wokalistki Beaty Faron poprzestawiał nam cały skład. Ja zacząłem śpiewać, gramy z dwoma nowymi kolegami, basistą Markiem Marchewiczem i gitarzystą Kubą Serwanem, ale możliwe są dalsze zmiany personalne. Szukamy ludzi, szczególnie klawiszowców oraz osób grających na instrumentach dętych lub gitarze.

Kto więc obecnie tworzy zespół EMTEO?

W skład zespołu wchodzą: Mateusz Jurek - perkusja, Wiktor Kawalec - trąbka, Dominik Maj - gitara i wokal, Mateusz Majcher - saksofon, Marek Marchewicz - bas, Kuba Serwan - gitara.

Gdzie gracie koncerty?

Graliśmy kilka koncertów w tarnobrzeskim Blues&Rock i Vipie oraz poza miastem w Czeladzi na Śląsku. Występowalismy w Reggae Andrzejkach w Nowej Sarzynie.

Czy macie już jakieś sukcesy na swoim koncie?

Udało nam się zdobyć pierwsze miejsce w Szkolnym Przeglądzie Młodych Talentów 2005 oraz drugie miejsce w tym samym konkursie w roku ubiegłym.

Gdzie was będzie można usłyszeć w najbliższym czasie?

Na razie nie planujemy koncertów, bedziemy próbowali zgrać się z nowymi ludźmi i nagrać kilka nowych numerów. Z koncertami jeszcze poczekamy.

Dziękujemy za rozmowę.

Ja również dziękuję.

dnia: 2005-10-08, autor: /KOJ,MF/, źródło: Echo Dnia
Do góry

Witaj!

Aktualna wersja naszej strony posiada wiele nowych, niezwykle przydatnych każdemu uczniowi funkcji. Jeśli chcesz, aby np. w menu wyświetlane były informacje dotyczące twojego planu lekcji i zastępstw dla twojej klasy na każdy kolejny dzień, to wypełnij poniższy formularz i naciśnij przycisk Zapisz. Jeżeli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z tych funkcji, to naciśnij przycisk Anuluj.

Anuluj