Rekrutacja RODO

Udany występ badmintonistów z Tarnobrzega

W Ropczycach rozegrany został drugi w tym sezonie Krajowy Turniej Młodzików i Juniorów w badmintonie. Bardzo dobrze spisali się w nim młodzi badmintoniści Stali Nowa Dęba i UKS Trójki Tarnobrzeg.

/pliki/zdjecia/ropczyce1.jpg Badmintoniści z Tarnobrzega oraz ich trener Adam Bunio po turnieju w Ropczycach.

W kategorii juniorów drugie miejsce wywalczył debel w składzie: Wojciech Kurzyński ( UKS Trójka Tarnobrzeg) / Konrad Zaucha (Orbitek Straszęcin). W singlu chłopców Wojciech Kurzyński uplasował się na piątym miejscu. W grze mieszanej na piątym miejscu sklasyfikowany został mikst w składzie: Ernest Ścipień (Stal Nowa Dęba) / Aleksandra Białek (Start Widełka). Znacznie lepiej spisali się młodzicy. Pierwsze miejsce w grze pojedynczej po znakomitej grze wywalczył Patryk Kopeć ze Stali Nowa Dęba, który w pojedynku finałowym po stojącej na wysokim poziomie grze pokonał wyżej notowanego Macieja Wadowskiego (AZS AGH Kraków) 2:1 (17:21, 21:18, 21:19), a na trzecim miejscu uplasował się Tymoteusz Malik z Trójki Tarnobrzeg. W grze podwójnej dziewcząt pierwsze miejsce wywalczył debel Beta Mycek (Stal Nowa Dęba)/Magdalena Golenia (Sokół Ropczyce). Z kolei w grze podwójnej chłopców drugie miejsce wywalczył debel Patryk Kopeć (Stal Nowa Dęba) / Tymoteusz Malik (Trójka Tarnobrzeg). W grze pojedynczej dziewcząt drugie miejsce wywalczyła Natalia Róg, a w grze mieszanej wspólnie z Rafałem Lejko wywalczyli trzecie miejsce.

- Na podkreślenie zasługuje fakt, że Natalia Róg, Beata Myceki i Rafał Lejko są jeszcze młodzikami młodszymi, a Patryk Kopeć po raz drugi z rzędu został uznany najlepszym zawodnikiem turnieju. Nasza młodzież zasłużyła na wielkie brawa - mówił po turnieju szkoleniowiec badmintonistów Stali Nowa Dęba, a jednocześnie trener koordynator Podkarpackiego Związku Badmintona Adam Bunio.

dnia: 2012-09-19, autor: /PISZ/, źródło: Echo Dnia