Rekrutacja RODO

“Weekend Cudów” w Sandomierzu

30 rodzin i osób samotnych z powiatu sandomierskiego otrzyma pomoc dzięki akcji Szlachetna Paczka. Ofiarodawcy postanowili przekazać im zarówno artykuły pierwszej potrzeby, jak również upominki, o których potrzebujący mogli do tej pory tylko pomarzyć.

/pliki/zdjecia/san1_0.jpg Trwa “Weekend Cudów”, czyli finał Szlachetnej Paczki. To zwieńczenie tygodni pracy wolontariuszy oraz czas, gdy do potrzebujących dociera pomoc. Większość z nich otrzyma paczki w sobotę, pozostali następnego dnia.

– W tym roku postanowiliśmy obdarować przede wszystkim osoby samotne, głównie starsze, ale również samotne matki. Jest wśród nich mama, która sama wychowuje sześcioro dzieci – powiedziała Wiktoria Kępa, liderka Regionu Sandomierz w 20.edycji Szlachetnej Paczki.

W paczkach jest głównie żywność i środki czystości. Są również ubrania dla dzieci. Ale, jak podkreśliła liderka, są i rzeczy mniej praktyczne. Ofiarodawcy postanowili bowiem, jak co roku, spełnić marzenia. – Chcemy, aby dzięki temu obdarowani mogli mocniej poczuć atmosferę świąt. Wśród upominków jest na przykład hulajnoga dla dziecka, gra planszowa i biżuteria – dodała liderka.

Wiktoria Kępa przyznała, że tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki początkowo towarzyszyły obawy. Czas pandemii nie sprzyjał przygotowaniom. /pliki/zdjecia/san2_0.jpgRodziny mają większe potrzeby niż w ubiegłym roku, a o darczyńców jest trudniej. Ostatecznie wszystkim wytypowanym rodzinom udało się pomóc.

Chętnych do pracy przy Szlachetnej Paczce nie brakowało. W przedsięwzięciu uczestniczyło 12 wolontariuszy. Weronika Zboch, Paulina Sajda i Aleksandra Szaraniec włączyły się po raz pierwszy. Motywacja była prosta: chęć pomocy potrzebującym.

Paczki ufundowały, jak co roku, również niektóre instytucje, między innymi Komenda Powiatowa Policji, Starostwo Powiatowe, Urząd Miejski oraz Wyższe Seminarium Duchowne.

dnia: 2020-12-13, autor: Mplaza, źródło: tyna.info.pl
Do góry

Witaj!

Aktualna wersja naszej strony posiada wiele nowych, niezwykle przydatnych każdemu uczniowi funkcji. Jeśli chcesz, aby np. w menu wyświetlane były informacje dotyczące twojego planu lekcji i zastępstw dla twojej klasy na każdy kolejny dzień, to wypełnij poniższy formularz i naciśnij przycisk Zapisz. Jeżeli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z tych funkcji, to naciśnij przycisk Anuluj.

Anuluj