Rekrutacja RODO

Werbowali uczniów

Tarnobrzeski ogólniak dysponuje od nowego roku szkolnego 300 miejscami. Dyrekcja i nauczyciele walczą, by zostały zapełnione.

Na szkolnym korytarzu wystawiono prace plastyczne uczniów liceum, laureatów konkursu plastycznego, które podziwiali zwiedzający szkołę gimnazjaliści.

Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu gościło w swych murach 22.03.2007r. gimnazjalistów z miasta i okolic. Poprzez koncerty, wystawy i prezentacje multimedialne zachęcano uczniów do wyboru tej szkoły.

Na korytarzu przedzierał sie tłum uczniów. Wchodzili do każdej pracowni i oglądali klasy. Ściany korytarzy wyklejone zostały pracami plastycznymi, którym goście z uwagą się przyglądali. Te najładniejsze, nagrodzone w konkursie, wystawione zostały na specjalnej makiecie.

W małej sali gimnastycznej odbywały się prezentacje multimedialne. - Przedstawiamy gościom roczny tryb życia ucznia w naszej szkole - mówi Andrzej Lipiec, informatyk z liceum. Na wielkim telebimie gimnazjaliści poznawali szkołę, jej historię oraz aktualną ofertę edukacyjną. A jest ona bogata. W tym roku dyrekcja zamierza stworzyć nowe profile klas dwujęzycznych. Oprócz tego szkoła zaprasza między innymi do klas matematyczno - geograficznych, matematyczno - informatycznych, biologiczno - chemicznych, humanistycznych i ogólnych.

W TDK odbył się koncert galowy "Przeglądu Szkolnych Talentów". Na zdjęciu zespół Ale o co chodzi z piosenką "Zaprzeczając"

Szkoła stawia także na sport, w którym od lat odnosi niemałe sukcesy. Pod swoimi skrzydłami ma 13 drużyn, które reprezentują ją w rozgrywkach międzyszkolnych. Są to między innymi drużyny w piłce nożnej, lekkoatletyce, biegach przełajowych, szachach, tenisie stołowym, piłce ręcznej, siatkowej i koszykowej dziewcząt i chłopców.

Wielką atrakcją zarówno dla licealistów, jak i przybyłych gości, był koncert galowy "Przeglądu Szkolnych Talentów", który zorganizowano w Tarnobrzeskim Domu Kultury. Tu występowali uczniowie z liceum, którzy byli nagradzani gromkimi brawami przez licznie przybyłą publiczność. - Koncert cieszył się i tym razem wielkim zainteresowaniem, dlatego musieliśmy go zorganizować dwukrotnie. Pierwszy zagraliśmy o godz. 9.00, a drugi o 12.00 - mówi Dariusz Bożek, dyrektor tarnobrzeskiego liceum. - Było tylu chętnych, że postanowiliśmy również w piątek zagrać go raz jeszcze, tym razem dla naszych uczniów, uzupełniając scenariusz o kolejnych wykonawców - powiedział.

dnia: 2007-03-27, autor: Paulina Strojna, źródło: Echo Dnia
Do góry

Witaj!

Aktualna wersja naszej strony posiada wiele nowych, niezwykle przydatnych każdemu uczniowi funkcji. Jeśli chcesz, aby np. w menu wyświetlane były informacje dotyczące twojego planu lekcji i zastępstw dla twojej klasy na każdy kolejny dzień, to wypełnij poniższy formularz i naciśnij przycisk Zapisz. Jeżeli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z tych funkcji, to naciśnij przycisk Anuluj.

Anuluj