Rekrutacja RODO

Zwycięzcy "Maturzystów 2007"!

Prezentujemy Najsympatyczniejsze Klasy Maturzystów 2007 w powiatach tarnobrzeskim, stalowowolskim, niżańskim i mieleckim.

15 marca w specjalnym dodatku zaprezentowaliśmy tegorocznych maturzystów z naszego regionu. Potem ruszyła wspaniała zabawa. Przez tydzień poprzez smsy mogliście wybierać swoich ulubieńców.

Werdykt już wydaliście! Czas zaprezentować zwycięzców.


Prawnicy i dziwnnikarze

Klasa 3e z tarnobrzeskiego "Kopernika" - zwycięzcy konkursu

Język polski jest ich wiodącym przedmiotem, a w przyszłości większość z nich planuje studiować prawo, polonistykę lub dziennikarstwo. Tacy są uczniowie klasy III E z Liceum Ogólnokształcącego im. Kopernika w Tarnobrzegu - najsympatyczniejsi maturzyści w naszym regionie.

- Bardzo się ucieszyli, gdy dowiedzieli się, że zwyciężyli. Nawet sama też wysłałam sms, głosując na moją klasę - mówi Beata Woźniak, wychowawczyni klasy, która wygrała w naszym konkursie.

Klasa liczy 36 uczniów, spośród nich większość stanowią dziewczęta - jest ich 27. Tylko nieliczni nie mają jeszcze sprecyzowanych planów na przyszłość. Na pewno dziennikarzem chciałby zostać Krystian Durma, idzie zresztą w dobrym kierunku - zajmuje się dziennikarstwem sportowym w tarnobrzeskim Radiu Leliwa.

- To spokojna klasa, chyba najlepsza, jaką dotychczas prowadziłam. Zresztą sam wynik konkursu na najsympatyczniejszych maturzystów, świadczy o walorach uczniów tej klasy - dodaje Beata Woźniak.


39 zgranych dziewczyn

Klasa 3k ZS im. Prof. J. Groszkowskiego w Mielcu

W powiecie mieleckim zwyciężyła klasa III K z Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół imienia Groszkowskiego w Mielcu. Liczy 39 osób. - W klasie są same dziewczyny, bardzo zgrane. Pomagamy sobie i mamy na koncie sporo sukcesów - mówi przewodnicząca klasy Patrycja Klich.

Licealistki reprezentują szkołę w zawodach sportowych, dobrze idzie im szczególnie w koszykówce. - Ale też w innych dziedzinach radzimy sobie nienajgorzej. Ostatnio nasza koleżanka dostała się do wojewódzkiego etapu konkursu recytatorskiego - dopowiada Patrycja Klich.

Klasa ma profil ekonomiczno-administracyjny. Większość dziewcząt właśnie z tym kierunkiem wiąże swoje plany na studia.


Mają duże zasługi dla szkoły

Klasa 3b LO im. KEN w Stalowej Woli

W powiecie stalowowolskim, w plebiscycie na najsympatyczniejszą klasę maturalną wygrała klasa III B Liceum Ogólnokształcące z Zespołu Szkół Ogólnokształcących imienia Komisji Edukacji Narodowej.

- Nadają się do tego tytułu - ocenił dyrektor Mariusz Potasz. - Można ich uznać za reprezentację naszej szkoły - stwierdził. To klasa o profilu matematyczno-informatycznym. Ma dla szkoły duże zasługi. Utworzyli atrakcyjną stronę internetową, czym nie tylko przysporzyli placówce splendoru, ale także dowiedli swoich wysokich umiejętności.

Ponadto w tej klasie jest dwóch uczniów, którzy dotarli do centralnych eliminacji olimpijskich - z filozofii i praw człowieka. To Dominik Kobos i Romuald Rzeszutko. Udział uczniów w olimpiadach ma wpływ na ocenę poziomu kształcenia. A ten jest wysoki. W ogólnopolskim plebiscycie na najlepsze liceum, właśnie Liceum Ogólnokształcące imienia Komisji Edukacji Narodowej jest w elitarnym gronie najlepszych.


Dziewczyny zdominowały chłopaków

Klasa 3a LO w Nisku

Najsympatyczniejszą klasą powiatu niżańskiego okazała się klasa III A, zdominowana przez płeć piękną. To klasa humanistów. Jest w niej rodzynków, jednak to panie grają pierwsze skrzypce. Nikt nie zdoła ich przekrzyczeć. -To zasłużone zwycięstwo, bo naprawdę są bardzo sympatyczni i mili - mówi o uczniach z klasy III A Jerzy Stelmach, wicedyrektor niżańskiego liceum. - Jest też w klasie kilka indywidualności.

- Jesteśmy zwariowani, a zarazem zgrani - dodaje Tomasz Smal. - Płeć męska jest w mniejszości w naszej klasie. Najgorzej jest podczas dyskusji, bo dziewczyny potrafią nas przekrzyczeć. W takim przypadku ostatecznością jest nauczyciel, który czasami rozstrzyga spory na naszą korzyść.

Uczniowie z żalem mówią już o zbliżającej się maturze, bo to będzie również czas rozstań. Twierdzą, że choć trzy lata to nie jest długi czas, ale jednak zrodziło się parę przyjaźni.

- Sami jesteśmy w lekkim szoku, dlaczego nasza klasa zdobyła ten tytuł - mówi Ola Stec, przewodnicząca klasy. - Musieliśmy chyba na zdjęciu ładnie wyglądać. Mogę zdradzić, że jesteśmy najbardziej rozrywkową klasą maturalną w naszej szkole. Pod względem nauki nie jesteśmy pionierami, ale jeśli chodzi o przygotowywanie jakichś akcji czy pomysłowość to jesteśmy elitą. Ponoć sprawiamy też sporo kłopotów nauczycielom, ale najważniejsze jest to, że jesteśmy lubiani.


Wyniki w powiatach:

Tarnobrzeski: 1. Klasa III E z Liceum Ogólnokształcącego imienia Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu; 2. Klasa III, Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół imienia Porucznika Józefa Sarny, Gorzyce; 3. Klasa III A, Liceum Ogólnokształcące, Grębów;

Stalowowolski: 1. Klasa III B, Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ogólnokształcących imienia Komisji Edukacji Narodowej, Stalowa Wola; 2. Klasa IV, Technikum Handlowe w Zespole Szkół nr 3 imienia króla Jana III Sobieskiego, Stalowa Wola; 3. Klasa III C, Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół nr 2 imienia Tadeusza Kościuszki, Stalowa Wola ;
Niżański: 1. Klasa III A z Liceum Ogólnokształcącego, Nisko; 2. Klasa III AL, Liceum Profilowane w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej, Nisko ;

Mielecki:1. Klasa III K, IV Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół imienia Profesora Jana Groszkowskiego, Mielec; 2. Klasa III A z III Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkól Technicznych w Mielcu.

dnia: 2007-03-27, autor: /dota/, źródło: Echo Dnia
Do góry

Witaj!

Aktualna wersja naszej strony posiada wiele nowych, niezwykle przydatnych każdemu uczniowi funkcji. Jeśli chcesz, aby np. w menu wyświetlane były informacje dotyczące twojego planu lekcji i zastępstw dla twojej klasy na każdy kolejny dzień, to wypełnij poniższy formularz i naciśnij przycisk Zapisz. Jeżeli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z tych funkcji, to naciśnij przycisk Anuluj.

Anuluj