Rekrutacja RODO

Spotkanie integracyjne młodzieży ze Szkolnego Koła PCK (kl.2e i 2k) z osobami sprawnymi inaczej w Mokrzyszowie

Do tego wyjazdu pod okiem prof. Barbary Pytko przygotowywaliśmy się przez wiele tygodni. Były to tygodnie ciężkiej pracy, ale i wspaniałych pomysłów. Każdy mógł wnieść coś od siebie, aby z dumą zaprezentować się z najlepszej strony.

Dnia 13-go stycznia 2005r. o godz.9.00 nadszedł oczekiwany moment wyjazdu. Wszyscy z ogromnym zapałem poczęli ostatnie przygotowania.


Po dotarciu na miejsce przedstawiliśmy scenkę "Szary brat - Brat Albert", którą ćwiczyliśmy tygodniami.

Naszej widowni program artystyczny bardzo się podobał, gdyż wszyscy byli zachwyceni i bili brawa.

Po części artystycznej nadszedł czas na "gry i zabawy ruchowe", na które podopieczni ośrodka w Mokrzyszowie zawsze czekają z utęsknieniem.

Wśród wielu zabaw, m.in. "Balonik", "Zorro&", "Pingwinek" i "Krasnoludek", nie zabrakło również śpiewu i tańca w rytm muzyki zespołu "Arka Noego".


Nie zapomnieliśmy także o osobach niepełnosprawnych ruchowo. Pod okiem Ilony i dzięki naszej pomocy, oni także mogli brać czynny udział w zabawie.Po zakończeniu zabaw ruchowych nadszedł czas na rozdanie gwiazdkowych prezentów i pożegnanie się ze wspaniałymi mieszkańcami ośrodka w Mokrzyszowie.

Czas spędzony w ośrodku dla niepełnosprawnych ze wspaniałymi ludźmi był dla nas wielką szkołą życia. Nauczyliśmy się nie tylko tego, jak rozmawiać z takimi osobami, ale także tego, jak łatwo można zawrzeć nowe przyjaźnie. Każdy z mieszkańców ośrodka ma w sobie coś z dziecka... Ja uważam, że każdy z nas ma w sobie coś pozostałego z okresu dzieciństwa. A najlepszym na to przykładem są słowa współczesnego poety:

"Mądrość ludzi jest szaleństwem w oczach Boga.
Jeśli posłuchamy głosu dziecka, które mieszka w naszej duszy,
Oczy nasze znowu nabiorą blasku".

Do góry

Witaj!

Aktualna wersja naszej strony posiada wiele nowych, niezwykle przydatnych każdemu uczniowi funkcji. Jeśli chcesz, aby np. w menu wyświetlane były informacje dotyczące twojego planu lekcji i zastępstw dla twojej klasy na każdy kolejny dzień, to wypełnij poniższy formularz i naciśnij przycisk Zapisz. Jeżeli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z tych funkcji, to naciśnij przycisk Anuluj.

Anuluj