Rekrutacja RODO

Szkolny Klubu Ośmiu w tarnobrzeskim ZPO

W ubiegły wtorek grupa dziewcząt reprezentujących Klub Ośmiu - działający przy naszej szkole - wybrała się z kolejną wizytą do tarnobrzeskiego Zakładu Pielęgnacyjno – Opiekuńczego, który mieści się przy ulicy Dekutowskiego.

Tym razem nasze koleżanki przygotowały dla pensjonariuszy ww. zakładu krótki program artystyczny, który składał się głównie z piosenek biesiadnych. Żywiołowo zaprezentowały podczas krótkiego koncertu między innymi takie utwory jak: „Marianna”, „Panno Walerciu”, „Zielony Mosteczek” i „Hej Sokoły”. Okazało się, że pensjonariusze zakładu doskonale znali wymienione powyżej melodie, a to sprawiło, że zarówno oni jak i personel ośrodka bardzo szybko przyłączyli się do wspólnego muzykowania. Atmosfera była niesamowita. Jak twierdzą wolontariuszki: warto było zaangażować się w tę akcje, aby poczuć prawdziwą satysfakcję z faktu, że sprawiło się tym cierpiącym ludziom miłą niespodziankę i wywołało uśmiech na ich twarzach.

Członkinie Klubu Ośmiu odwiedzają mieszkańców zaprzyjaźnionej placówki regularnie. Starają się, by takie wizyty miały miejsce przynajmniej raz w miesiącu. Przyjmują one różne formy. Raz jest to krótki koncert, innym razem scenki teatralne, a czasami organizują również warsztaty artystyczne lub też czytają poezję. Każda taka wizyta przyjmowana jest przez tych starszych, schorowanych, ale jakże przychylnie nastawionych do świata ludzi, z niebywałym entuzjazmem. Zawsze ciepło witają nasze koleżanki, a podczas ich występów nie raz łza zakręci im się w oku. Zapominają wówczas, choć na chwilę, o swoich chorobach i innych problemach. Z relacji pań pracujących w tym zakładzie wiemy, że pensjonariusze czekają na te spotkania i cieszą się każdą chwilą, którą mogą spędzić z naszymi wolontariuszkami. Dla naszych koleżanek, to jednak nie tylko zabawa, ale przede wszystkim poważna lekcja życia – lekcja człowieczeństwa.

Jeśli chcielibyście doznać podobnych wrażeń, dołączcie do Szkolnego Klubu Ośmiu. Nasze koleżanki wolontariuszki serdecznie zapraszają do współpracy wszystkich chętnych uczniów Kopernika. Zainteresowanych prosimy o bezpośredni kontakt z opiekunkami koordynującymi pracę szkolnego wolontariatu - p. Ewą Wnuk - Powierżą i p. Beatą Wójtowicz. Uwierzcie im – naprawdę warto robić coś dla innych!

Do góry

Witaj!

Aktualna wersja naszej strony posiada wiele nowych, niezwykle przydatnych każdemu uczniowi funkcji. Jeśli chcesz, aby np. w menu wyświetlane były informacje dotyczące twojego planu lekcji i zastępstw dla twojej klasy na każdy kolejny dzień, to wypełnij poniższy formularz i naciśnij przycisk Zapisz. Jeżeli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z tych funkcji, to naciśnij przycisk Anuluj.

Anuluj