Rekrutacja RODO

W Tarnobrzegu ma powstać nowoczesny stadion piłkarski

To na razie wstępna koncepcja, ale tak już za kilka lat może wyglądać stadion sportowy przy ul. Niepodległości.

W tarnobrzeskim urzędzie miejskim wstępną koncepcję przebudowy stadionu Siarki, prezentowali przedstawiciele biura projektowego "Arconel” z Lublina, które dwa miesiące temu wygrało ogłoszony przez miasto przetarg.

Swoje uwagi i propozycje do planów przebudowy zgłaszali osobiście między innymi prezydent Tarnobrzega Jan Dziubiński oraz wiceprezydenci, Wiktor Stasiak i Andrzej Wójtowicz. W spotkaniu uczestniczyli także fachowcy od inwestycji, szefowie Ośrodka Sportu i Rekreacji Wisła Tarnobrzeg oraz przedstawiciele klubu sportowego Siarka, którego piłkarze na co dzień rozgrywają mecze na stadionie przy ul. Niepodległości.

Koncepcja przewiduje budowę czterech trybun, także za bramkami. Jedna z nich, od strony ulicy będzie miała zadaszenie. Cały kompleks wyposażony zostanie w niezbędne instalacje sanitarne, kanalizacyjne i elektryczne.

Obiekt będzie także spełniał wszystkie normy bezpieczeństwa, będzie też wyposażony w krzesełka zamiast ławek. W kilku miejscach wykorzystane zostaną istniejące elementy, takie jak płyta boiska oraz część podbudowy trybun. Stadion będzie przebudowywany etapami. Już w przyszłym roku powinien ruszyć remont trybun od strony Szkoły Podstawowej nr 3. Całkowity koszt inwestycji może sięgnąć 12 milionów złotych.

To dla Tarnobrzega bardzo duży wydatek - stwierdził wiceprezydent Wojtowicz. - Chcemy jednak tę inwestycję jak najszybciej zrealizować, dlatego już dziś intensywnie poszukujemy źródeł współfinansowania przebudowy ze środków unijnych oraz rządowych - dodał.

Pisz
27.11.2007r.
Echo Dnia

Do góry

Witaj!

Aktualna wersja naszej strony posiada wiele nowych, niezwykle przydatnych każdemu uczniowi funkcji. Jeśli chcesz, aby np. w menu wyświetlane były informacje dotyczące twojego planu lekcji i zastępstw dla twojej klasy na każdy kolejny dzień, to wypełnij poniższy formularz i naciśnij przycisk Zapisz. Jeżeli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z tych funkcji, to naciśnij przycisk Anuluj.

Anuluj