Rekrutacja RODO

Literacka Nagroda Nobla 2007 - konkurs edukacyjny

W dniu 27 listopada b.r. odbyła się w naszej szkole prelekcja prof. Zbigniewa Białasa z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach poświęcona sylwetce i twórczości angielskiej pisarki Doris Lessing - laureatki tegorocznej Literackiej Nagrody Nobla. Wspomnianemu wystąpieniu towarzyszył też konkurs edukacyjny, który polegał na wykonaniu przez uczestników następującego polecenia:

Po zapoznaniu się z fragmentem książki Doris Lessing - tegorocznej laureatki Literackiej Nagrody Nobla - zaproponuj najodpowiedniejszy, Twoim zdaniem, tytuł dla przeczytanego przez ciebie urywka z jednej z powieści angielskiej pisarki. Następnie spróbuj znaleźć w tekście takie zdanie lub frazę, które według ciebie jest kluczowe dla zrozumienia sensu całego fragmentu i przepisz je poniżej.

W konkursie wzięło udział 63 uczestników z klas 1f i 2f. Dla autorów dwóch najciekawszych prac przewidziano nagrody, którymi będą wyjazd do Przemyśla na spotkanie autorskie z Olgą Tokarczuk w dniu 11 stycznia 2008r. - organizowany przez Muzeum Okręgowe w Sandomierzu oraz książki autorstwa Doris Lessing - ufundowane przez wydawnictwo Literackie w Krakowie

Jury konkursu w składzie: prof. Zbigniew Białas - przewodniczący, mgr Beata Bednarska, mgr Ewa Wnuk-Powierża - członkinie oraz Paweł Różyło - sekretarz, po zapoznaniu sie z 63 pracami konkursowymi uznało za najlepsze propozycje Agaty Burdzel z klasy 1f oraz Karoliny Iberle z klasy 2f. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Organizatorzy

Do góry

Witaj!

Aktualna wersja naszej strony posiada wiele nowych, niezwykle przydatnych każdemu uczniowi funkcji. Jeśli chcesz, aby np. w menu wyświetlane były informacje dotyczące twojego planu lekcji i zastępstw dla twojej klasy na każdy kolejny dzień, to wypełnij poniższy formularz i naciśnij przycisk Zapisz. Jeżeli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z tych funkcji, to naciśnij przycisk Anuluj.

Anuluj