Rekrutacja RODO

Scena muzyczna - Soliści

Weronika Pietranis

Cześć! Nazywam się Weronika Pietranis. Do naszego liceum uczęszczam na profil wos-mat-geo-ang. Śpiewam od dziecka, a po raz pierwszy wystąpiłam na scenie w wieku 6 lat reprezentując swoje przedszkole. Było to dla mnie wielkie przeżycie. Cała moja rodzina związana jest z muzyką, więc byłoby dziwne, gdybym i ja jej nie pokochała. Przez dłuższy czas myślałam, że muzyka będzie tylko moim dodatkowym zajęciem, jednak w ostatnich latach zrozumiałam, że nie chcę robić nic innego. Postanowiłam, że zwiążę z nią swoją przyszłość i zajmę się tym zawodowo. Od 5 lat uczęszczam na lekcje śpiewu, dzięki którym uczę się poprawnej techniki i jestem systemtycznie motywowana do pracy przez moją nauczycielkę. Od tego roku zaczęłam również uczyć się gry na fortepianie. W tym, co robię, najbardziej kocham przekazywanie emocji, które sama czuję i wywoływanie podobnych emocji w moich odbiorcach. Nie ma dla mnie nic piękniejszego niż łzy wzruszenia, czy uśmiech radości na twarzach moich słuchaczy. Brałam w życiu udział w kilku konkursach wokalnych z lepszym lub gorszym skutkiem, jednak przekonałam się, że nie lubie rywalizacji w muzyce. Uważam, że kazdy artysta jest inny i porównywanie ich jest bezsensowne i nieuzasadnione. Uwielbiam za to brać udział w różnych koncertach, a w tym roku miałam także zaszczyt zaśpiewać na swojej studniówce. Pragnę nadal rozwijać się w tym, co robię, bo determinacji w osiągnieciu celu mi nie brakuje.

Świat Ordonki Tee Shirt

Plaża nad Wisłą.mp3

Weronika Kowalczuk

Cześć! Mam na imię Weronika, w szkole rozszerzam matematykę, fizykę i język angielski. Jednakże swoją przyszłość wiążę z muzyką. Śpiewam odkąd pamiętam. Wszystko zaczęło się od szkolnych występów i przedstawień. Pierwszy występ przed publicznością był dla mnie wielkim przeżyciem i pamiętam te chwile aż do dziś. Po tylu latach na scenie czuję się już jak ryba w wodzie i wiem, że to jest właśnie moje miejsce. Muzyka jest dla mnie bardzo ważna w życiu, ponieważ przez nią mogę wyrażać samą siebie. Zawsze ważne jest dla mnie przekazanie tekstu piosenki do odbiorcy, bo przecież o to w muzyce właśnie chodzi! Biorę często udział w różnych konkursach, angażuje się chętnie w liczne koncerty szkolne i środowiskowe, a ponadto śpiewam i gram w kilku zespołach wokalnych i orkiestrach. Odniosłam wiele mniejszych lub większych sukcesów na scenie muzycznej. Doświadczyłam też kilku porażek, które zawsze czegoś mnie uczyły i mobilizowały do jeszcze intensywniejszej pracy nad sobą i swoim warsztatem wokalnym. W 2016 roku ukończyłam Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia w Stalowej Woli w klasie fletu poprzecznego. Lubię podczas występu pokazać swoje umiejętności w grze na tym instrumencie. Moim największym sukcesem był do tej pory występ na deskach Amfiteatru w Opolu, gdzie w wieku 13 lat zajęłam I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Mam nadzieję, że kiedyś będę miała jeszcze przyjemność tam zaśpiewać, ale już jako profesjonalistka.

Cyrk nocą Byłam różą Dworzec

Wariatka tańczy MP3.mp3

Joanna Gorzała

Cześć wszystkim! Jestem uczennicą klasy biologiczno - chemiczno - matematycznej. Jaka jestem? Poukładana. Śmieję się, kiedy nie powinnam i nie ma dnia, w którym by ta moja naturalna „gracja" nie doprowadziła do jakiegoś bliskiego spotkania ze ścianą czy podłogą. W wolnych chwilach czytam mnóstwo książek (molem książkowym nie jestem, ale niewiele mi brakuje). Najważniejsza jest jednak dla mnie muzyka. Śpiewam kiedy tylko mogę, a kiedy nie mogę… też śpiewam. Muzyka dodaje mi odwagi w życiu, by przekazać to, czego nie potrafię powiedzieć. Z nią wiąże swoją przyszłość i mam nadzieję, że mi się to uda. „Wierzę w to", jak mówią słowa pewnego musicalowego utworu… A jeśli już o musicalu mowa, to jest to moja ulubiona forma teatralna, gdyż łączy ona w sobie muzykę, dialogi, taniec i śpiew. A musicalowa muzyka jest po prostu genialna! Przygodę ze śpiewem zaczęłam już w przedszkolu. Przez te wszystkie lata brałam udział w wielu konkursach z lepszym bądź gorszym skutkiem. Aczkolwiek dziś uważam, że każdy sukces i każda przegrana były dla mnie bardzo ważne i wiele mnie nauczyły. Dopiero w gimnazjum zainteresowałam się teatrem i tańcem na poważnie i zapisałam się wtedy na dodatkowe zajęcia. Teraz próbuję ujarzmić moją grację w tańcu, a emocje na scenie. To świetna zabawa! Ukończyłam także I stopień szkoły muzycznej w klasie fortepianu. Próbowałam swoich sił również na klarnecie, ale ostatecznie jako „mój” instrument wybrałam fortepian. Niedawno zakończyła się moja wielka przygoda z musicalem „Przebudzenie wiosny”, w którym dane mi było zagrać główną rolę żeńską. Myślę, że do tej pory był to chyba najlepszy i najbardziej udany projekt w moim życiu, ale przecież wiele lat życia jeszcze przede mną!

Never enough A Song For You

Kniaginiuszka.mp3Ka-Ching.mp3
Do góry

Witaj!

Aktualna wersja naszej strony posiada wiele nowych, niezwykle przydatnych każdemu uczniowi funkcji. Jeśli chcesz, aby np. w menu wyświetlane były informacje dotyczące twojego planu lekcji i zastępstw dla twojej klasy na każdy kolejny dzień, to wypełnij poniższy formularz i naciśnij przycisk Zapisz. Jeżeli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z tych funkcji, to naciśnij przycisk Anuluj.

Anuluj