Rekrutacja RODO

Ocalić od zapomnienia


Lecińska Irena


/pliki/zdjecia/Lecinska.jpg

Irena Lecińska była nauczycielem geografii w naszym Liceum od 01.09.1978 roku do odejścia na emeryturę w 2004 roku. Była cenionym nauczycielem, bardzo dobrze przygotowanym merytorycznie i metodycznie. Bardzo lubiana przez uczniów. Miała świetny kontakt ze swoimi wychowankami, na jej lekcjach panowała serdeczna i przyjazna atmosfera. Wymagająca, sprawiedliwa i dyskretna, zawsze można było z nią porozmawiać, pożartować, zwierzyć się, czasem nawet wypłakać. Lubiła ludzi, szczególnie młodych, żyła ich problemami i na ile mogła pomagała je rozwiązywać. Aktywnie uczestniczyła w życiu szkoły, zawsze można było liczyć na jej pomoc i zaangażowanie w powierzone jej zadania.

Zmarła 07.07.2006 roku mając zaledwie 52 lata. Umierała świadomie i bardzo godnie. Na grobowcu, na jej życzenie, znalazły się słowa księdza Jana Twardowskiego „Spieszcie się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”. Ona kochała ludzi, my kochaliśmy Ją.

Odeszła szybko, ale na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako pedagog, przyjaciel młodzieży.

Do góry

Witaj!

Aktualna wersja naszej strony posiada wiele nowych, niezwykle przydatnych każdemu uczniowi funkcji. Jeśli chcesz, aby np. w menu wyświetlane były informacje dotyczące twojego planu lekcji i zastępstw dla twojej klasy na każdy kolejny dzień, to wypełnij poniższy formularz i naciśnij przycisk Zapisz. Jeżeli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z tych funkcji, to naciśnij przycisk Anuluj.

Anuluj