Rekrutacja RODO

Będą wspominać pierwszego dyrektora szkoły

Dyrektor

Dariusz Bożek, dyrektor liceum, pokazuje zdjęcie i przedstawia życiorys pierwszego dyrektora szkoły.

Tarnobrzeskie Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika uczci 80 rocznicę śmierci Stanisława Sobińskiego. Ta postać wiele znaczy dla uczniów i nauczycieli tej szkoły.

W najbliższą niedzielę o godzinie 12.30 tarnobrzescy Dominikanie odprawią mszę świętą. Intencją nabożeństwa będzie modlitwa za duszę Stanisława Sobińskiego w jego 80 rocznicę śmierci. Jako pierwszy zasiadł na fotelu dyrektora w Liceum Ogólnokształcącym imienia Mikołaja Kopernika oraz przewodził licznym reformom szkolnictwa średniego w Galicji.

Na mszy będą uczniowie, nauczyciele i absolwenci. Zachęcam uczniów, ale nie chcę robić z tego przymusu. Przyjdą chętni - tłumaczy Dariusz Bożek, dyrektor liceum.

Przypomnienie pierwszego dyrektora szkoły jest wstępem do przygotowań do setnej rocznicy liceum. – W 2009 roku, w czerwcu szykujemy wielką uroczystość, bo szkoła będzie obchodzić setną rocznicę powstania. Mam nadzieję, że Tarnobrzeg zapamięta to wydarzenie – kwituje dyrektor.

dnia: 2006-11-10, autor: /ps/, źródło: Echo Dnia
Do góry

Witaj!

Aktualna wersja naszej strony posiada wiele nowych, niezwykle przydatnych każdemu uczniowi funkcji. Jeśli chcesz, aby np. w menu wyświetlane były informacje dotyczące twojego planu lekcji i zastępstw dla twojej klasy na każdy kolejny dzień, to wypełnij poniższy formularz i naciśnij przycisk Zapisz. Jeżeli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z tych funkcji, to naciśnij przycisk Anuluj.

Anuluj