Rekrutacja RODO

Smród w "Koperniku"

Sanepid bada, ale jeszcze nie wie, skąd bierze się brzydki, uciążliwy zapach w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaj Kopernika przy ulicy Jachowicza w Tarnobrzegu. Lekcji jednak nie będzie.

Smród

Inspektorzy sanepidu robili wczoraj pomiary w sali matematycznej

W środę rano nauczyciele i uczniowie poczuli smród na parterze budynku. Był mocno odczuwalny w pracowniach: matematycznej, historycznej, geograficznej i na korytarzu.

- Nikomu nic nie jest. Ale ponieważ kilka osób źle się poczuło, a zdrowie i bezpieczeństwo uczniów są najważniejsze, lekcje w tej części budynku odwołaliśmy i przenieśliśmy do innych sal, między innymi do internatu - informuje dyrektor szkoły Dariusz Bożek.

Lekcje przedwczoraj i wczoraj były skrócone do godziny 12. Inspektorzy sanepidu od dwóch dni badają zawartość substancji chemicznych w powietrzu. Przypuszczają, że coś ulatnia się z kanału ciepłowniczego. W kilku miejscach odkryto włazy do sieci.

- Nie wiemy jeszcze co to za zapach i skąd się bierze - przyznaje Małgorzata Korczyńska, powiatowy inspektor sanitarny w Tarnobrzegu. Klasy są wietrzone. - Dopóki zapach jest wyczuwalny, nie można do tych klas wpuszczać uczniów. Może powodować on bowiem pogorszenie samopoczucia.

MOŻE TO Z KANALIZACJI?

Źródło fetoru ustalają pracownicy Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej i Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej.

- Jest przypuszczenie, że gaz, który wyczuto w szkole, ma związek z czyszczeniem kanalizacji miejskiej. Jakieś substancje mogły się przedostać z rur i czuć je teraz w kanale, którym biegną różne instalacje, w tym ciepłownicza - poinformował po południu Józef Michalik, rzecznik tarnobrzeskiego magistratu.

Na wszelki wypadek zajęcia w liceum w dniu dzisiejszym odwołano.

dnia: 2006-11-10, autor: Wioletta Wojtkowiak, źródło: Echo Dnia
Do góry

Witaj!

Aktualna wersja naszej strony posiada wiele nowych, niezwykle przydatnych każdemu uczniowi funkcji. Jeśli chcesz, aby np. w menu wyświetlane były informacje dotyczące twojego planu lekcji i zastępstw dla twojej klasy na każdy kolejny dzień, to wypełnij poniższy formularz i naciśnij przycisk Zapisz. Jeżeli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z tych funkcji, to naciśnij przycisk Anuluj.

Anuluj