Rekrutacja RODO

Chciałbym kiedyś zagrać w ekstraklasie

Wybrany przez czytelników Echa Dnia i kapitułę największym talentem minionego roku w Tarnobrzegu i powiecie tarnobrzeskim Łukasz Bukała jest piłkarzem Siarki Tarnobrzeg. Piłkarzem, którego marzenia sięgają gry w ekstraklasie.

/pliki/zdjecia/bu1.jpgŁukasz Bukała odebrał nagrodę za zwycięstwo w naszym plebiscycie z rąk kierownika działu sportowego Echa Dnia Sławomira Stachury.
Ma wszelkie dane ku temu by zaistnieć w dorosłej piłce. Obdarzony jest talentem i jeśli dołoży do tego pracę, to jego marzenia zaczną się urzeczywistniać.

Ten chłopak ma jeszcze jedną wielką zaletę, jest skromny, a to cecha coraz rzadziej spotykana u młodych ludzi. Łukasz jest uczniem tarnobrzeskiego Liceum Ogólnokształcącego imienia Mikołaja Kopernika. W tej szkole uczyli się kiedyś były piłkarz reprezentacji Polski i Siarki Tarnobrzeg obecnie menażer Roberta Lewandowskiego, Cezary Kucharski oraz były piłkarz i trener Siarki Tarnobrzeg, Jacek Zieliński.

TRENER GO WYBRAŁ

Popularnego w Tarnobrzegu Kopernika, czy jak kto woli Jachowicza, ukończyło wielu znakomitych piłkarzy. Do listy tych znakomitości być może w przyszłości dołączy Łukasz. Przed nim jednak długa, mozolna droga, z czego doskonale zdaje sobie sprawę.

- Moim zdaniem jest trenować, trenować i jeszcze raz trenować. Wiem, że tylko ciężką pracą mogę do czegoś dojść. Cieszę się, że zająłem to pierwsze miejsce, ale spokojnie do tego podchodzę.

/pliki/zdjecia/bu2.jpgŁukasz Kopał piłkę od najmłodszych lat, zaczynał w domowym przedpokoju.
Stąpam po ziemi, gwiazdy z siebie nie mam zamiaru robić. Chciałbym w piłce osiągnąć jak najwięcej. Cieszę się, że mogę trenować z seniorami Siarki, wiele się od nich uczę – mówił zaraz po finałowej gali jubileuszowej 20 edycji Plebiscytu Echa Dnia na 10 najpopularniejszych sportowców, trzech trenerów i trzy największe talenty.

Tydzień po finałowej gali trener piłkarzy Siarki Tomasz Tułacz poinformował Łukasza, iż ten jedzie z drużyna seniorów na zgrupowanie do Ulanowa. Obóz by ciężki, ale Łukasz świetnie wytrzymał obciążenia. Zrobił kolejny krok, by zrealizować swoje marzenia. Nie tylko biegał po ulanowskich leśnych traktach i dźwigał ciężary na siłowni, ale także grał w sparingach i spisywał się w nich bardzo dobrze.

Łukasz 21 kwietnia tego roku skończy dopiero 17 lat, przyszłość więc przed nim. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Jego piłkarskim idolem jest Crystiano Ronaldo, chciałby chociaż w części grać tak jak on, wtedy byłby zadowolony z siebie. Na razie musi nie tylko podnosić swoje sportowe umiejętności, ale i przezwyciężać nieśmiałość. Jest skromnym, chwilami aż za skromnym chłopakiem.

OJCIEC WIERZYŁ

Łukasz piłkę kopie już od siódmego roku życia, a wszystko przez, albo dzięki tacie. Marek Bukała, w przeszłości komendant tarnobrzeskiej straży miejskiej i członek zarządu Siarki uczył kopać piłkę swego syna na osiedlowych… trawnikach Serbinowa. Później zabierał już Łukasza na Zwierzyniec i tam pokazywał, jak się strzela.

/pliki/zdjecia/bu3.jpgW lipcu 2013 roku Łukasz (z prawej) zadebiutował w drużynie seniorów Siarki w meczu Pucharu Polski z Kolejarzem Stróże, które to spotkanie nasza drużyna wygrała 2:0.
- Zawsze kochałem i kocham piłkę nożną, więc kiedy szedłem z Łukaszem ją pokopać, to bardzo się cieszyłem. Nie interesowało mnie, co powiedzą ludzie, widzący "starego” gościa kopiącego z dzieciakiem piłkę na trawniku. Mnie interesowało tylko to, żeby mój chłopak miał satysfakcje z tego, co robi. Jego uśmiech i coraz ładniej oddawane strzały sprawiały mi olbrzymią radość. Jestem szczęśliwy, że został piłkarzem. I przekonany, że Łukasz swego talentu nie zmarnuje – mówi Marek Bukała.

Teraz to Łukasz może pokazać tacie jak się strzela, ale o pierwszych piłkarskich lekcjach utalentowany młodzieniec nie może nigdy zapomnieć. Swój sukces, bo takim jest tytuł największego talentu w Tarnobrzegu i powiecie tarnobrzeskim, Łukasz zadedykował całej rodzinie. Cieszy się, że został tak bardzo doceniony przez kibiców i przez kapitułę. Miniony rok był dla niego udany. Nie tylko zaczął trenować z pierwszym zespołem Siarki, ale też zadebiutował w ekipie seniorów w meczu Pucharu Polski z Garbarnią Kraków. I choć był to występ epizodyczny (Siarka wygrała 2:0) to jednak takie epizody po latach urastają do miana olbrzymich wydarzeń i oby tak było w przypadku Łukasza.

dnia: 2014-02-15, autor: Piotr Szpak, źródło: Echo Dnia
Do góry

Witaj!

Aktualna wersja naszej strony posiada wiele nowych, niezwykle przydatnych każdemu uczniowi funkcji. Jeśli chcesz, aby np. w menu wyświetlane były informacje dotyczące twojego planu lekcji i zastępstw dla twojej klasy na każdy kolejny dzień, to wypełnij poniższy formularz i naciśnij przycisk Zapisz. Jeżeli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z tych funkcji, to naciśnij przycisk Anuluj.

Anuluj