Rekrutacja RODO

Co kręci dzisiejszą młodzież?

Jakie lektury chcieliby czytać uczniowie Liceum Ogólnokształcącego imienia Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu? Tego dowiemy się już wkrótce. Cała szkoła wzięła udział w akcji „Ogólnopolskie Wybory Książek”.

/pliki/zdjecia/bib3_0.jpggłosuje uczennica klasy 2d Agnieszka Stankiewicz
Szkolne wybory nowych lektur zostały przeprowadzone bardzo profesjonalnie, wybrana została komisja, która czuwała nad prawidłowym przebiegiem wyborów. W jej skład weszli: Martyna Kubiak i Kasia Lipiec z IId oraz Marcin Szewczyk i Michał Trela z IIc.

- Uczniowie wypowiadają się, co chcieliby czytać, na kartach do głosowania wpisują trzy książki, które chcieliby, żeby były w kanonie lektur szkolnych w przyszłości – mówi Martyna Kubiak z IId.

Na jakie książki głosowali uczniowie „Kopernika” dowiemy się za kilka dni, już teraz wiemy natomiast, jakie typy mają członkowie komisji.

- Fantasy, coś takiego chciałbym znaleźć w kanonie lektur – powiedział Marcin Szewczyk. Michał Trela chętnie zobaczyłby w spisie lektur kryminały. – Bardzo podobała mi się książka „Ludzie, którzy nie patrzą w oczy” Janusza Beynara.Martyna chciałaby Harrego Pottera, a Kasia Lipiec Charlie’go Stephena Chbosky’ego.

Zdaniem licealistów problemem lektur nie jest samo przesłanie, bo przecież idee są ponadczasowe, a język. - Te książki ciężko się czyta – mówią. - Tematyka odnosi się często do innych epok, to nie jest coś, co nas kręci.

dnia: 2015-03-28, autor: admin, źródło: Tuba Tarnobrzega
Do góry

Witaj!

Aktualna wersja naszej strony posiada wiele nowych, niezwykle przydatnych każdemu uczniowi funkcji. Jeśli chcesz, aby np. w menu wyświetlane były informacje dotyczące twojego planu lekcji i zastępstw dla twojej klasy na każdy kolejny dzień, to wypełnij poniższy formularz i naciśnij przycisk Zapisz. Jeżeli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z tych funkcji, to naciśnij przycisk Anuluj.

Anuluj