Rekrutacja RODO

Iskierka radości dla Rudenki

Tarnobrzescy licealiści obdarowali bieszczadzkie dzieci

W tym roku Mikołaj wraz z ekipą pomocników zawitał do Rudenki, niewielkiej miejscowości w Bieszczadach. Wszystko to za sprawą młodzieży Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu, którzy przy wsparciu dyrekcji szkoły oraz opiekunki p Beaty Dul zorganizowali akcję charytatywną na rzecz najuboższych dzieci z Rudenki. Uczniowie klasy 4i podjęli próbę realizacji pomysłu. Do akcji przyłączyły się dziewczęta z klasy 3i. Dzięki pomocy księdza Witolda z parafii Gorzyce, udało się skontaktować z Danutą Konopką, dyrektor Szkoły Podstawowej w Rudence.

W miniony czwartek samochód pełen darów: produktów spożywczych, odzieży, artykułów papierniczych oraz środków czystości wraz z ekipą wolontariuszy tarnobrzeskiego liceum, wyruszył w Bieszczady. Mimo ponad trzygodzinnej podróży nikt nie był zmęczony, wręcz przeciwnie, świadomość, że wkrótce spotkamy się z dziećmi, dopingowała nas. Zostaliśmy serdecznie przyjęci. Przyjechaliśmy z "własnym" Świetym Mikołajem, który osobiście obdarował dzieci paczkami - mówi Sylwia Gurdak, jedna z uczennic tarnobrzeskiego liceum. Podstawówka w Rudence, jak wiele szkół ma kłopoty finansowe. Rodzice uczęszczających tam dzieci nie mają za co kupić zeszytów, książek potrzebnych do nauki, nie mówiąc o mikołajowych prezentach... - sytuacja finansowa w gminie jest ciężka. Rodziny są wielodzietne, a na ich utrzymanie pracuje niekiedy tylko jeden z rodziców. Niektórzy żyją na skraju ubóstwa, dzieci często przychodzą do szkoły z pustym żołądkiem.

Dlatego zorganizowaliśmy akcję dożywiania, dzięki czemu każdy wychowanek ma zapewniony ciepły posiłek - mówi dyrektor szkoły w Rudence. - Wszystkie przywiezione przez młodzież dary są dla nas bardzo przydatne. Monika Chruściel, wolontariuszka z tarnobrzeskiego liceum: - Nie mogliśmy przejść obok problemu biednych dzieci obojętnie. Nie zawiedli nas także sponsorzy, bez których trudno by nam było zorganizować akcję. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy. Akcję dofinansowały sklepy, hurtownie, kościoły i urzędy nie tylko z Tarnobrzega, ale również Gorzyc, Sokolnik, Sandomierza. Dzięki Radiu "Leliwa" i prasie akcję nagłośniono.

dnia: , autor: /AS/, źródło:
Do góry

Witaj!

Aktualna wersja naszej strony posiada wiele nowych, niezwykle przydatnych każdemu uczniowi funkcji. Jeśli chcesz, aby np. w menu wyświetlane były informacje dotyczące twojego planu lekcji i zastępstw dla twojej klasy na każdy kolejny dzień, to wypełnij poniższy formularz i naciśnij przycisk Zapisz. Jeżeli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z tych funkcji, to naciśnij przycisk Anuluj.

Anuluj