Rekrutacja RODO

Matura w czasie koronawirusa. W "Koperniku" ostatnie przygotowania

W poniedziałek 8 czerwca ruszają matury. Szkoły dopinają organizację egzaminów, które z powodu pandemii koronawirusa odbędą się z miesięcznym opóźnieniem i w reżimie sanitarnym. Żeby uniknąć tłoku maturzyści będą musieli przyjść pod budynek nawet godzinę wcześniej.

/pliki/zdjecia/mm.jpgDo poniedziałkowego egzaminu z języka polskiego w całym kraju przystąpi 272 tysiące absolwentów liceów i techników. W kolejnych dniach zmierzą się z matematyką, językiem obcym i jednym przedmiotem dodatkowym. Egzaminów ustnych w tym roku nie będzie. Maturalny maraton potrwa do 29 czerwca.

W Tarnobrzegu egzamin dojrzałości zdawać będzie 819 uczniów szkół publicznych i niepublicznych. W Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika do egzaminu przystąpi 249 maturzystów. Na teren szkoły będą wpuszczani czterema wejściami. Zaraz po tym będą musieli zdezynfekować ręce. Maseczki lub przyłbice będą mogli zdjąć dopiero w trakcie egzaminu.

dnia: 2020-06-05, autor: Wioletta Wojtkowiak, źródło: Echo Dnia
Do góry

Witaj!

Aktualna wersja naszej strony posiada wiele nowych, niezwykle przydatnych każdemu uczniowi funkcji. Jeśli chcesz, aby np. w menu wyświetlane były informacje dotyczące twojego planu lekcji i zastępstw dla twojej klasy na każdy kolejny dzień, to wypełnij poniższy formularz i naciśnij przycisk Zapisz. Jeżeli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z tych funkcji, to naciśnij przycisk Anuluj.

Anuluj