Uczeń klasy matematyczno - fizycznej, szachista. Miłośnik sztuki filmowej,...
Czytaj więcejMaturzyści zadowoleni po egzaminie z matematyki
Rachunek prawdopodobieństwa, obliczanie procentów, trygonometria, logarytmy i funkcje, zadania z tych działów matematyki pojawiły się na pisemnej maturze z matematyki. - Zadania na próbnej maturze, były znacznie trudniejsze, od tych, jakie dziś rozwiązywaliśmy – przyznali maturzyści.
Agata Ordon, licealistka z klasy o profilu ogólnym w Liceum Ogólnokształcącym imienia Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu po wyjściu z klasy zapewniła, że egzamin nie był trudny. Jej opinię potwierdziły
Strach przed dzisiejszym egzaminem był ogromny. Obowiązkowa matura z matematyki wróciła po 25 latach nieobecności. – Gdybym nie musiała, nie pisałabym egzaminu z tego przedmiotu – przyznała Katarzyna Staszczyk z tarnobrzeskiego Kopernika. – Ale cóż. Skoro tak zdecydowano, nie było innego wyjścia, jak tylko dobrze przygotować się do tego egzaminu.
LO im. KEN to jedna z najlepszych szkół średnich w mieście, ma od lat dobrą renomę, potwierdzaną w rankingach. Na 315 maturzystów do rozszerzonej matury z matematyki zgłosiło się 174 uczniów. Dyrektor Mariusz Potasz przyznaje, że uczniowie byli lekko zdenerwowani przed egzaminem. – Ale paniki nie było – zapewnia.
Nastroje wśród maturzystów po egzaminie, były bardzo pozytywne. - Poszło gładko, egzamin nie był trudny – ocenili maturzyści.
Maturzyści byli stopniowo przygotowywani do tego, co ich czeka. Odbyło się kilka wewnętrznych egzaminów, można się było zorientować, na czym polega trudność. – Poziom znajomości matematyki przez uczniów znacznie wzrósł. Kiedy nie było obowiązkowej matematyki, wielu uczniów z klas humanistycznych machało na ten przedmiot ręką. Niesłusznie, bo znajomość tego przedmiotu jest bardzo ważna także dla humanistów – ocenia zastępca dyrektora Stanisław Ordon.