Uczennica klasy o profilu język polski - historia - język angielski. Jej...
Czytaj więcejTrwa maturalny maraton.
Budową ucha i jego funkcjami oraz określeniem warunków koniecznych do prawidłowego przebiegu trawienia tłuszczów w dwunastnicy, zajmowali się maturzyści na pisemnym egzaminie z biologii. Kolejny egzamin pisemny z języka niemieckiego.
W Zespole Szkół w Gorzycach na 60 maturzystów, biologię pisało zaledwie czterech, w tym dwoje na poziomie rozszerzonym. – Jak widać, na biologię zdecydowali się nieliczni, u nas popularna jest geografia, którą napisze około 20 maturzystów – wylicza Krzysztof Komórkiewicz, dyrektor szkoły. – Do naszego zespołu szkół trafiają uczniowie, którzy skończyli gimnazja ze średnimi ocenami, dlatego wkładamy dużo pracy w ciągu roku szkolnego, by ich dobrze przygotować do egzaminu. Udaje nam się to, gdyż w zeszłym roku zdawalność matury w naszym zespole wyniosła powyżej 70 procent i była porównywalna ze średnią krajową.
W tarnobrzeskim "Koperniku” 83 uczniów pisało z biologii maturę rozszerzoną, a tylko 14 podstawową. Po egzaminie młodzież miała jednak mieszane uczucia. Jedni cieszyli się i byli pewni poprawnych odpowiedzi, a piszący maturę rozszerzoną długo analizowali każdy punkt egzaminu. - Spodziewałam się, że będzie znacznie więcej pytań z samej biologii, a było bardzo dużo pytań z chemii - mówiła Paulina Kowalska z klasy 3i.
W innych nastrojach salę egzaminacyjną opuszczali maturzyści piszący maturę podstawową. - Test był łatwy i nie sprawił mi większych kłopotów. Jestem zadowolony i już myślę o kolejnych przedmiotach, które muszę wkrótce zdać - dodał Dobromir z klasy 3c tarnobrzeskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika.