Rekrutacja RODO

Młodzież z Indii w LO im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu

Uczniowie i nauczyciele elitarnej szkoły średniej z New Delhi, stolicy Indii, od czwartku są gośćmi Liceum Ogólnokształcącego imienia Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu.

/pliki/zdjecia/indians.jpgSpołeczność tarnobrzeskiego "Kopernika" gości 13 uczniów i dwójkę opiekunów ze szkoły w New Delhi.
Dla społeczności Kopernika możliwość współpracy z tak elitarną placówką to ogromne wyróżnienie. Sprawcą nawiązania współpracy jest Adam Stępiński, nauczyciel języka angielskiego w tej szkole, który przed dwoma laty reprezentował Tarnobrzeg i Polskę na seminarium "Europa - Azja" zorganizowanym na Bali i nawiązał tam kontakt z przedstawicielami tej szkoły.

- Chcemy przybliżyć naszym gościom polską kulturę - mówi Adam Stępiński. - Nasi goście będą m. in. uczestniczyli w warsztatach poświęconych polskim tańcom ludowym. Wczoraj zwiedzili już zespół niemieckich obozów koncentracyjny Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Dziś rano spotkali się z Prezydentem Tarnobrzega, a o godzinie 10.30 podjęliśmy ich w szkole, by pokazać im przygotowany specjalnie na tę okazję program artystyczny. Po południu wybieramy się z nimi do Sandomierza, a jutro do Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. W sobotę chcemy im jeszcze pokazać Kraków.

dnia: 2015-10-01, autor: Klaudia Tajs, źródło: Echo Dnia
Do góry

Witaj!

Aktualna wersja naszej strony posiada wiele nowych, niezwykle przydatnych każdemu uczniowi funkcji. Jeśli chcesz, aby np. w menu wyświetlane były informacje dotyczące twojego planu lekcji i zastępstw dla twojej klasy na każdy kolejny dzień, to wypełnij poniższy formularz i naciśnij przycisk Zapisz. Jeżeli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z tych funkcji, to naciśnij przycisk Anuluj.

Anuluj