Rekrutacja RODO

Najlepszy tegoroczny maturzysta w Tarnobrzegu

Najlepszy tegoroczny maturzysta w Tarnobrzegu - Kacper Pałkus, we wrześniu pojedzie do Brukseli na miesięczny staż w Parlamencie Europejskim. Dostanie też tysiąc euro "kieszonkowego”. Absolwenta Liceum Ogólnokształcącego im. Kopernika zaprosiła europosłanka Elżbieta Łukacijewska, nagradzając go za znakomite wyniki z egzaminu dojrzałości.

/pliki/zdjecia/pal.jpgKacper Pałkus na zaproszenie Elżbiety Łukacijewskiej przez miesiąc będzie przebywał na stażu w siedzibie Parlamentu Europejskiego
- Osiągnięcia Kacpra są tym bardziej cenne, że jego domeną są przedmioty ścisłe. Takie osoby mają większe szanse na znalezienie pracy, niż uczniowie lepiej czujący się w przedmiotach humanistycznych - mówi Elżbieta Łukacijewska, podkarpacki poseł do Parlamentu Europejskiego. – To wspaniały, młody człowiek, o którym mam nadzieję jeszcze usłyszymy.

19-latek z Tarnobrzega to bez wątpienia "mózg” matematyczny. W tarnobrzeskim LO uczył się w klasie matematyczno-fizycznej. Na koncie ma wiele sukcesów w konkursach matematycznych, do największych należy wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur 2012”, jest też tegorocznym laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie z matematyki.

- Pomimo tego indeksu postanowiłem, że będę studiował na Politechnice Rzeszowskiej, na kierunku lotnictwo i kosmonautyka - zdradza Kacper Pałkus. - Bardzo dziękuję za możliwość odbycia tego stażu w Brukseli. To będzie okazja do poznania Parlamentu Europejskiego i pracy europosłów od środka, a przede wszystkim możliwość komunikowania się w języku angielskim, a tym samym kontynuowania jego nauki.

Najlepszy tegoroczny maturzysta w Tarnobrzegu jest Laureatem Miejskiego Konkursu "Ośmiu Wspaniałych” w 2010 roku. Działa jako wolontariusz w Zakładzie Pielęgnacyjno - Opiekuńczym w Tarnobrzegu i aktywnie uczestniczy w działalności kościelnego ruchu - "Ruch-Światło-Życie”.

Na maturze Kacper Pałkus z matematyki na poziomie podstawowym a potem rozszerzonym zdobył maksimum punktów. Podobnie było w przypadku języka angielskiego. Do egzaminu dojrzałości w jakiś wyjątkowy sposób się nie przygotowywał, nigdy nie korzystał też z korepetycji.

- Miałem świetnego matematyka, który potrafił wszystko wytłumaczyć. Z korepetycji nie korzystałem, ale pomagałem innym, bo to doskonała okazja, żeby sobie utrwalać własną wiedzę - przekonuje Kacper.

Nauczyciel matematyki w "Koperniku”, którego podopieczny wkrótce pojedzie do Brukseli podkreśla, że znakomite wyniki Kacpra na maturze, nie są dziełem przypadku: - Przez całe trzy lata sumiennie i systematycznie na nie pracował - dodaje Mieczysław Knutelski, matematyk z tarnobrzeskiego "Kopernika".

dnia: 2013-07-19, autor: Marcin Radzimowski, źródło: Echo Dnia
Do góry

Witaj!

Aktualna wersja naszej strony posiada wiele nowych, niezwykle przydatnych każdemu uczniowi funkcji. Jeśli chcesz, aby np. w menu wyświetlane były informacje dotyczące twojego planu lekcji i zastępstw dla twojej klasy na każdy kolejny dzień, to wypełnij poniższy formularz i naciśnij przycisk Zapisz. Jeżeli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z tych funkcji, to naciśnij przycisk Anuluj.

Anuluj