Rekrutacja RODO

Nasi wspaniali

Kapituła samorządowego konkursu "8 Wspaniałych Tarnobrzega” wybrała tegorocznych finalistów . Ze szkół średnich i gimnazjów na czwartą edycję tego samorządowego konkursu wpłynęło w Tarnobrzegu 18 zgłoszeń.

Katarzyna Gorycka, Aleksandra Lewandowska, Debora Kozioł, Maciej Juda, Aleksandra Ćwiek, Agnieszka Szymańska, Katarzyna Serafin i Monika Sadowska (na pierwszym planie w środku) to tegoroczni Wspaniali Tarnobrzega.

- Po prostu pomagam innym, to dla mnie najważniejsze - mówi szesnastoletnia Monika Sadowska, jedna z Ośmiu Wspaniałych Tarnobrzega. To ona będzie reprezentować nasze miasto w 14. ogólnopolskim finale konkursu.

Kapituła samorządowego konkursu "8 Wspaniałych Tarnobrzega” już po raz czwarty wybrała jego finalistów - wartościowych nastolatków, którzy wyróżniają się i imponują swoją społeczną postawą.

Jacy są Wspaniali? To wolontariusze. Pomagają chorym i słabszym, angażują się w akcje charytatywne, starają się, by w życiu było mniej agresji a więcej życzliwości, zachęcają rówieśników do działań prospołecznych, są sumienni i pracowici, odrzucają uzależnienia.

Monika Sadowska uczęszcza do klasy 1d Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu. Swój czas poświęca na zabawę z Michałkiem, dotkniętym porażeniem mózgowym. Przyjaciele mówią o niej "antidotum na całe zło”. Chce w przyszłości zostać fizjoterapeutką, żeby współpracować i pomagać ludziom. Twierdzi, że nominacja do ogólnopolskiego jeszcze bardziej ją zmotywuje do niesienia pomocy.

Pozostali tarnobrzescy wspaniali też są wyjątkowi. Katarzyna Gorycka z Gimnazjum nr 2 uczestniczy w organizacji zajęć dla niepełnosprawnych dzieci z Ośrodka "Radość Życia”, Debora Kozioł z Gimnazjum nr 3 odwiedza maluchy w szpitalu i pensjonariuszy Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego, Agnieszka Szymańska, licealistka "Staszica” była zaangażowana w akcję "Jestem nieletni! Nie sprzedawaj mi alkoholu”.

Aleksandra Lewandowska z Gimnazjum nr 3 za przyłączenie się do akcji "I Ty możesz przywrócić radość” otrzymała od Fundacji "Centrum Obywatelskie” tytuł "ucznia z klasą”. Taki sam tytuł ma też jej szkolna koleżanka Aleksandra Ćwiek - pomaga w nauce dzieciom z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej.

Maciej Juda z Gimnazjum nr 3 to urodzony społecznik. Ceni sobie miłość, szacunek i pracę na rzecz drugiego człowieka. Katarzyna Serafin, uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 zajmuje się chorymi i potrzebującymi wsparcia osobami z Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego.

Ósemka tarnobrzeskich finalistów zostanie uhonorowana na uroczystej sesji rady miasta pod koniec maja. Wspaniali pojadą w czerwcu do Kamienia Pomorskiego, na ogólnopolski finał konkursu. Będą trzymać kciuki za Monikę Sadowską, która wystartuje w konkursie na ośmiu wspaniałych całego kraju.

Konkurs narodził się w 1992r. Jego pomysłodawczynią i opiekunką jest Joanna Fabisiak z Fundacji Świat na Tak. Celem konkursu jest popularyzowanie pozytywnych postaw i działań młodych ludzi, którzy poprzez różnorodną aktywność upowszechniają dobro, nie akceptują brutalności, przemocy i uzależnień, lecz odpowiedzialnie i mądrze kształtują własne życie oraz bezinteresownie angażują się w życie społeczne. W Tarnobrzegu opiekunką Klubu Ośmiu jest Bogusława Jasińska, dyrektor Gimnazjum nr 3

dnia: 2008-03-27, autor: Wioletta Wojtkowiak, źródło: Echo Dnia
Do góry

Witaj!

Aktualna wersja naszej strony posiada wiele nowych, niezwykle przydatnych każdemu uczniowi funkcji. Jeśli chcesz, aby np. w menu wyświetlane były informacje dotyczące twojego planu lekcji i zastępstw dla twojej klasy na każdy kolejny dzień, to wypełnij poniższy formularz i naciśnij przycisk Zapisz. Jeżeli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z tych funkcji, to naciśnij przycisk Anuluj.

Anuluj