Rekrutacja RODO

Obsypani nagrodami

RDKS

Magda Wilgucka, Ula Jaśkowska i Klaudia Burczyk (stoi), uczestniczki XIV Rzeszowskich Dni Kultury Szkolnej

Młodzież z Tarnobrzega lepsza od rówieśników z Rzeszowa, Krosna czy Przemyśla.

Uczniowie tarnobrzeskiego "Kopernika" zostali obsypani nagrodami podczas Dni Kultury Szkolnej w Rzeszowie. W tłumie kilkuset uczestników przeglądu, nagrody i wyróżnienia otrzymali nasi grafficiarze, para taneczna oraz autorki prac literackich.

Liceum reprezentowała podczas tej imprezy siedmioosobowa delegacja uczniów. Wśród kilkunastu konkursów, młodzież z Tarnobrzega spróbowała swoich sił w tańcu towarzyskim, graffiti oraz w konkursach literackich. Wszyscy zostali dostrzeżeni przez jurorów.

Magda Wilgucka wraz z Grzegorzem Lichotą zajęli pierwsze miejsce w konkursie tanecznym. Na parkiecie rywalizowali z siedmioma parami. - Zatańczyliśmy walca wiedeńskiego i sambę, a w finale rumbę - wspomina Magda. - Tańczę od ośmiu lat w tarnobrzeskiej Szkole Tańca "Samba".

Urszula Jaśkowska z klasy 3e otrzymała wyróżnienie w konkursie literackim, dokładniej w prozie. - Na konkurs wysłałam opowiadanie pod tytułem "Zora", które napisałam podczas ostatnich wakacji - wspomina uczennica. - Jest to opowieść o samotnym psie. Tak się składa, że mieszkam na wsi, w miejscowości Stale. Co roku, w okresie wakacji, ludzie podrzucają zwierzęta. Jeden z takich psiaków przybłąkał się do gospodarstwa moich rodziców.

Z wyróżnieniem w konkursie literackim za prozę powróciła również Klaudia Burczyk z klasy 2i. Dziewczynom w Rzeszowie towarzyszyła czteroosobowa grupa grafficiarzy z klasy 2e. Młodzi artyści narysowali obraz pod tytułem "Prawdziwy przyjaciel nigdy cię nie opuści" - Były to trzy kotki powieszone na sznurku, a obok nich wisiało pranie - opisuje Ula. - Rysunek tak się spodobał komisji, że zespół otrzymał wyróżnienie.

dnia: 2006-11-09, autor: Klaudia Tajs, źródło: Echo Dnia
Do góry

Witaj!

Aktualna wersja naszej strony posiada wiele nowych, niezwykle przydatnych każdemu uczniowi funkcji. Jeśli chcesz, aby np. w menu wyświetlane były informacje dotyczące twojego planu lekcji i zastępstw dla twojej klasy na każdy kolejny dzień, to wypełnij poniższy formularz i naciśnij przycisk Zapisz. Jeżeli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z tych funkcji, to naciśnij przycisk Anuluj.

Anuluj