Rekrutacja RODO

Ojczyzna polszczyzna

22 listopada uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu sprawdzali swoją polszczyznę.

Finaliści konkursu Konkurs odbył się po raz pierwszy i składał się z dwóch części, eliminacji (26 październik) i finału (22 listopad). W I etapie wzięło udział 25 osób, a do drugiej zakwalifikowało się 10. Finał Ojczyzny Polszczyzny składał się również z dwóch części. Pierwszą był test e-learningowy, składający się z 10 pytań, przeprowadzony przy komputerach. Jego autorem jest jeden z uczniów liceum, Piotr Latosiński. Potem uczniowie musieli zaprezentować wybrane przez siebie tematy dotyczące między innymi związków frazeologicznych. Ostatecznie konkurs wygrała Martyna Nowak, drugie miejsce zajęła Barbara Łazowska, trzecie Aneta Szajowska, czwarte Beata Babula, a piąte ex aequo Monika Durda i Jakub Wojtysiak.

Pomysłodawcą i organizatorem konkursu Ojczyzna Polszczyzna byli poloniści z LO, Roman Pacześniak i Ewelina Grześkiewicz oraz Andrzej Lipiec, nauczyciel informatyki. Nagrody w konkursie m. in. słowniki, encyklopedię, pióra firmy Parker oraz płyty z muzyką poważną ufundował poseł Jan Bury.

dnia: 2005-12-01, autor: Agata Rybka, źródło: Nowiny
Do góry

Witaj!

Aktualna wersja naszej strony posiada wiele nowych, niezwykle przydatnych każdemu uczniowi funkcji. Jeśli chcesz, aby np. w menu wyświetlane były informacje dotyczące twojego planu lekcji i zastępstw dla twojej klasy na każdy kolejny dzień, to wypełnij poniższy formularz i naciśnij przycisk Zapisz. Jeżeli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z tych funkcji, to naciśnij przycisk Anuluj.

Anuluj