Rekrutacja RODO

Rozmowa z Maciejem Grelą, stypendystą prezesa Rady Ministrów.

Za co otrzymałeś stypendium?
- Za odpowiednio wysoką średnią i dotarcie do Ogólnopolskiego Finału Konkursu Wiedzy Komputerowej, organizowanego przez Ligę Obrony Kraju.

Od jak dawna interesujesz się komputerami?
-Pierwszy komputer dostałem na pierwszą komunię. Gry szybko mi się znudziły, więc zacząłem pisać programy. Czytałem też dużo książek i czasopism komputerowych. Później było już z górki.

Czym zajmujesz się w wolnych chwilach?
-Najwięcej czasu zajmuje mi moja pasja. Ale nie samym komputerem człowiek żyje. Tak jak każdy, lubię spotykać się ze znajomymi i spedzać z nimi dużo czasu.

Jak zareagowała na twoje osiągnięcia rodzina?
-Oczywiście, wszyscy byli bardzo dumni, szczególnie babcie i ciocie.Za osiągnięty sukces rodzice ufundowali mi stałe łącze, więc teraz mam nieograniczony dostęp do internetu.

Na co przeznaczysz pieniądze ze stypendium?
Większość na komputer. Zamierzam kupić sobie lepszy sprzęt, a poza tym książki informatyczne są bardzo drogie, więc te pieniądze na pewno się przydadzą.

Niedługo matura, co zamierzasz robić po ukończeniu szkoły średniej?
-Chce zdawać na Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie albo na Politechnikę Warszawską, oczywiście, na kierunek informatyczny. Chciałbym być programistą, może wyjechać za granicęi tam pracować.

Dziekuję za rozmowę.

dnia: , autor: Katarzyna Kułaga, źródło:
Do góry

Witaj!

Aktualna wersja naszej strony posiada wiele nowych, niezwykle przydatnych każdemu uczniowi funkcji. Jeśli chcesz, aby np. w menu wyświetlane były informacje dotyczące twojego planu lekcji i zastępstw dla twojej klasy na każdy kolejny dzień, to wypełnij poniższy formularz i naciśnij przycisk Zapisz. Jeżeli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z tych funkcji, to naciśnij przycisk Anuluj.

Anuluj