Rekrutacja RODO

Szkoły ponadgimnazjalne opublikowały listy przyjętych


Szkoły ponadgimnazjalne w Tarnobrzegu i powiecie tarnobrzeskim opublikowały we wtorek listy przyjętych absolwentów gimnazjów. Drobne korekty są możliwe dopiero pod koniec sierpnia.

/pliki/zdjecia/str1_0.jpgTomasz Stróż, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego imienia Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu spogląda na listę przyjętych uczniów do szkoły, którą kieruje.
Absolwenci gimnazjów z Tarnobrzega i powiatu tarnobrzeskiego dowiedzieli się, w których szkołach ponadgimnazjalnych mogą kontynuować swoją naukę. Tradycyjnie już największym zainteresowaniem cieszyły się licea.

SIEDEM KLAS W "KOPERNIKU”

Limit punktacji przyjęć w publicznych szkołach ponadgimnazjalnych w Tarnobrzegu ustalono na wspólnym posiedzeniu dyrektorów. W przypadku liceów ogólnokształcących minimalny limit wynosi 80 punktów. W przydaniu techników pułap obniżono do 50 punktów.

Największa liczba absolwentów szkół gimnazjalnych chciała dostać się do liceów ogólnokształcących. Mimo niżu demograficznego w największej szkole ponadgimnazjalnej, czyli Liceum Ogólnokształcącym imienia Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu, zamiast planowanych sześciu klas pierwszych będzie ich siedem.

- Każda z klas ma około 30 uczniów. Miało być sześć klas pierwszych, ale ostatecznie będziemy mieli ich siedem. Dlatego przy niżu demograficznym jestem zadowolony z naboru, choć oczywiście zawsze chciałoby się więcej. W naszej ofercie są klasy z trzema przedmiotami rozszerzonymi od matematyki, biologii, chemii, fizyki, po nauki humanistyczne. W każdej kładziemy nacisk na języki obce. Patrząc na świadectwa kandydatów nie będziemy mieć słabych uczniów - mówi Tomasz Stróż, dyrektor tarnobrzeskiego "Kopernika”.

Trzeba przyznać, że w Tarnobrzegu wybór liceów jest bardzo duży, bo oprócz "Kopernika” jest jeszcze Zespół Szkół imienia Stanisława Staszica, dwa zespoły szkół społecznych i liceum katolickie.

NABÓR TRWA

Z wyników naboru jest zadowolona także Janina Lubera, dyrektor Zespołu Szkół numer 1 w Nowej Dębie. W zbliżającym się roku szkolnym w tej placówce otworzone zostaną dwie klasy pierwsze.

- Dwie klasy, po 32 uczniów, z czego jedna to profil politechniczno-wojskowy, a druga to klasa językowa oraz technik hotelarstwa - komentuje Janina Lubera.

Jednocześnie dyrektor szkoły podkreśla, że są jeszcze wolne miejsce, także nabór wciąż trwa, a drobnych korekt na listach można jeszcze spodziewać pod koniec sierpnia.

dnia: 2014-07-09, autor: Grzegorz Lipiec, źródło: Echo Dnia
Do góry

Witaj!

Aktualna wersja naszej strony posiada wiele nowych, niezwykle przydatnych każdemu uczniowi funkcji. Jeśli chcesz, aby np. w menu wyświetlane były informacje dotyczące twojego planu lekcji i zastępstw dla twojej klasy na każdy kolejny dzień, to wypełnij poniższy formularz i naciśnij przycisk Zapisz. Jeżeli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z tych funkcji, to naciśnij przycisk Anuluj.

Anuluj