Rekrutacja RODO

Tarnobrzeska szkoła weźmie udział w międzynarodowym projekcie naukowym

Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu przyłączyło się inicjatywy HOBeeBox. Wkrótce za szkołą zostanie zamontowany ul z elektronicznymi przyrządami. Wszystko po to, aby dokładnie zbadać życie pszczół.

Przedstawiciele tarnobrzeskiego "Kopernika” spotkali się z liderami projektu z niemieckiej elitarnej szkoły Deutschhaus-Gymnasium w Würzburgu.

UL I STACJA METEO

/pliki/zdjecia/psz1_300.jpgTarnobrzeskie Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika weźmie udział międzynarodowym projekcie naukowym dotyczącym życia pszczół. Na zdjęciu w ogrodzie za szkołą uczestnicy rozmów w ramach projektu HOBeeBox.
Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu jest jednym z kilku miejsc w Europie, gdzie prowadzony będzie monitoring życia pszczół.

- Cieszymy się, że Deutschhaus-Gymnasium z Würzburga zdecydowało się wybrać do projektu naszą szkołę. Jesteśmy już po pierwszym spotkaniu, podczas którego omówiliśmy ze stroną niemiecką najważniejsze kwestie - przyznaje Tomasz Stróż, dyrektor szkoły.

Po konsultacjach technicznych ze strony Uniwersytetu w Würzburgu prawdopodobnie jeszcze w tym roku w szkolnym w ogrodzie postawiony zostanie ul ze stacją meteorologiczną. Pszczoły pojawią się wiosną.

OBSERWACJA

Na spotkaniu w Tarnobrzegu obecny był główny pomysłodawca przedsięwzięcia, dyrektor Gimnazjum w Würzburgu, Norbert Baur. - HOBeeBox ma pokazać i uzmysłowić młodzieży, jak ważną rolę w naszych życiu pełnią pszczoły. Chcemy przede wszystkim porównać zachowanie owadów z krajów różniących się klimatem, tak jak na przykład Włochy i Szwecja lub Polska - mówi Norbert Baur.

Ule będą wyposażone w kamery na podczerwień, kamery pogodowe, czujniki temperatury, wilgotności powietrza. Wszystkie dane trafiać będą na platformę internetową, dzięki której uczniowie wraz z prowadzącymi nauczycielami będą wymieniać swoje uwagi. Inicjatorzy akcji przewidują także spotkania naukowe w miastach, gdzie realizowany będzie ten projekt.

dnia: 2014-09-16, autor: Grzegorz Lipiec, źródło: Echo Dnia
Do góry

Witaj!

Aktualna wersja naszej strony posiada wiele nowych, niezwykle przydatnych każdemu uczniowi funkcji. Jeśli chcesz, aby np. w menu wyświetlane były informacje dotyczące twojego planu lekcji i zastępstw dla twojej klasy na każdy kolejny dzień, to wypełnij poniższy formularz i naciśnij przycisk Zapisz. Jeżeli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z tych funkcji, to naciśnij przycisk Anuluj.

Anuluj