Rekrutacja RODO

Tarnobrzeski Kopernik uczy jak szukać partnerów edukacyjnych

Łączenie i współpraca bliźniaczych szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych, a także szkolenia nauczycieli to zaledwie kilka zalet projektu eTwinning, jaki realizuje od kilku lat tarnobrzeski Kopernik. W liceum tym spotkali się dziś nauczyciele z sąsiednich szkół w regionie, by bliżej zapoznać się z możliwościami i zaletami tego projektu.

Na spotkanie do tarnobrzeskiego liceum przyjechali nauczyciele szkół z północy Podkarpacia.

Projekt eTwinning to edukacyjny program unijny. Liceum imienia Kopernika w Tarnobrzegu uczestniczy w nim już trzeci rok. Do tej pory szkoła ta realizowała projekty pod nazwą "Co liczy się w Twoim życiu?” oraz "Czy historia może być nauczycielką życia?”. Kopernik w ramach eTwinningu współpracuje ze szkołami z Włoch, Hiszpanii, Irlandii i Rosji. Placówki wspólnie wymyślają temat projektu, który następnie realizują poprzez wymianę informacji w Internecie. Wykorzystywane są nagrania filmowe, zdjęcia i komiksy. Projekty mogą być dłuższe i krótsze. Mogą trwać miesiąc lub nawet dwa lata.

Adam Stępiński, nauczyciel historii i języka angielskiego w tarnobrzeskim Koperniku, koordynator projektów eTwinningowych na terenie placówki oraz jeden z dwóch ambasadorów eTwinning na Podkarpaciu, obserwując zalety udziału w projekcie swojej młodzieży i kolegów nauczycieli, postanowił zachęcić do współpracy innych pedagogów ze szkół w naszym regionie. - Dlatego zaprosiłem ich do naszej szkoły, by dowiedzieli się, w jaki sposób przystąpić do projektu i jak realizować jego poszczególne etapy – tłumaczy Adam Stępiński. – Myślę, że wielu z nich dostanie inicjatywę i bodziec do tego, by samemu zainteresować się tym tematem i wziąć udział w takim projekcie. Na początku grudnia, podobne spotkanie zostanie zorganizowane w Jaśle, dla tamtej części województwa.

A zalet uczestniczenia w projekcie, jak przekonuje Adam Stępiński jest bardzo wiele. – Ten program sprawia, że szkoły ich uczniowie i nauczyciele poznają się wzajemnie, bez względu na dzielące ich odległości – dodaje koordynator. – To także doskonalenie języków obcych angielskiego, francuskiego i niemieckiego oraz umiejętności obsługi komputera i korzystania z Internetu.

dnia: 2010-11-24, autor: KaT, źródło: Echo Dnia
Do góry

Witaj!

Aktualna wersja naszej strony posiada wiele nowych, niezwykle przydatnych każdemu uczniowi funkcji. Jeśli chcesz, aby np. w menu wyświetlane były informacje dotyczące twojego planu lekcji i zastępstw dla twojej klasy na każdy kolejny dzień, to wypełnij poniższy formularz i naciśnij przycisk Zapisz. Jeżeli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z tych funkcji, to naciśnij przycisk Anuluj.

Anuluj