Rekrutacja RODO

Tarnobrzeskie liceum w gronie nagrodzonych

Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu znalazło się w gronie sześciu placówek nagrodzonych w konkursie European Language Label.

/pliki/zdjecia/lic1_0.jpgGrupa uczestnicząca w projekcie
Konkurs, zorganizowany przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, skierowany był do nauczycieli języków obcych i instytucji edukacyjnych zajmujących się kształceniem językowym. Tarnobrzeska szkoła została nagrodzona za projekt „Witnesses of the Second World War”, którego koordynatorem był Adam Stępiński, nauczyciel języka angielskiego. W nagrodę młodzież z liceum, a szczególnie uczniowie biorący udział w tym projekcie mogli skorzystać z zajęć w Mobilnym Centrum Edukacyjnym, które specjalnie dla nich przyjechało z Warszawy do Tarnobrzega.

- Nasz projekt „Świadkowie II wojny światowej”, zgłoszony do programu Erasmus+, realizowaliśmy przez trzy lata. Konkurs, w którym startowaliśmy, zakładał wysoką jakość kształcenia językowego, a nasze działania miały być przykładem dobrej praktyki nauczania języków obcych. I to kryterium było przede wszystkim brane pod uwagę przez jury konkursu - wyjaśniał Adam Stępiński. - Uważam, że nagroda jest fantastyczna, uczniowie bowiem mają możliwość w sposób praktyczny poznać i wypróbować nowoczesne technologie, służące także do nauki, rozwijają umiejętności kodowania, programowania, a przy tym doskonale się bawią.

Z zajęć udostępnionych w Mobilnym Centrum Edukacji skorzystało dzisiaj ponad stu uczniów tarnobrzeskiego liceum.

- Program, będący nagrodą w konkursie, którym przybyliśmy do Tarnobrzega obejmuje m.in. szkolenia dla nauczycieli z wykorzystania nowych technologii w pracy edukacyjnej oraz ćwiczenia dla uczniów. Są roboty, fotony, ozoboty, okulusy, okulary viar.

/pliki/zdjecia/lic2_0.jpgSzczęśliwy koordynator projektu - Adam Stępiński
Prowadzimy zajęcia z wykorzystaniem tablicy i stołów interaktywnych - wyliczała Elżbieta Grymuza, koordynatorka konkursu z ramienia FRSE.

Mobilne centrum odwiedził także prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek, próbując swoich sił w starciu z nowoczesnymi technologiami.

Przedstawiciele LO im. Mikołaja Kopernika, reprezentujący grupę uczestniczącą w projekcie, odebrali nagrodę i statuetkę podczas II Kongresu Rozwoju Systemu Edukacji, który odbył się 18 września br., w Warszawa na PGE Narodowym.

Konkurs European Language Label został zainicjowany przed 20 laty przez Komisję Europejską. W Polsce po raz pierwszy został zorganizowany w 2002 roku, a jury konkursowe nagrodziło na przestrzeni owych 17 lat 324 projekty.

dnia: 2019-10-25, autor: Marta Woynarowska, źródło: Gość.PL.SANDOMIERSKI
Do góry

Witaj!

Aktualna wersja naszej strony posiada wiele nowych, niezwykle przydatnych każdemu uczniowi funkcji. Jeśli chcesz, aby np. w menu wyświetlane były informacje dotyczące twojego planu lekcji i zastępstw dla twojej klasy na każdy kolejny dzień, to wypełnij poniższy formularz i naciśnij przycisk Zapisz. Jeżeli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z tych funkcji, to naciśnij przycisk Anuluj.

Anuluj