Rekrutacja RODO

Uczniowie Kopernika zorganizowali sztuczny tłum z książkami

Około 150 uczniów wzięło udział w piątkowej akcji flash mob, sztucznym tłumie, jaki zgromadził się niespodziewanie na Placu Bartosza Głowackiego, której motywem przewodnim było czytanie.

/pliki/zdjecia/fb2_0.jpgO godzinie 13 główny plac miasta zapełnił się młodzieżą z Liceum Ogólnokształcącego imienia Mikołaja Kopernika, której towarzyszyli nauczyciele. Inicjatywa wyszła od uczniów. Każdy coś czytał. Jedni chwycili za gazety, inni czytali lektury. Czytano w cieniu na ławeczce, przy fontannie i na schodach. - Chcemy pokazać, to co głosi nasze hasło, czyli nie jesteśmy statystycznymi nastolatkami, lubimy czytać i czytamy - mówiła Wiktoria Gleń, uczennica. - To właśnie ma symbolizować dzisiejsza akcja. Czytaliśmy może krótko, ale myślę, że z taka ilością, że zrobiliśmy wrażenie. Różnorodność doboru czytanych książek, pokazała, że młodzi ludzie czytają nie tylko lektury. Sięgają po fantastykę, kryminały i klasykę literatury.

dnia: 2016-09-11, autor: Klaudia Tajs, źródło: Echo Dnia
Do góry

Witaj!

Aktualna wersja naszej strony posiada wiele nowych, niezwykle przydatnych każdemu uczniowi funkcji. Jeśli chcesz, aby np. w menu wyświetlane były informacje dotyczące twojego planu lekcji i zastępstw dla twojej klasy na każdy kolejny dzień, to wypełnij poniższy formularz i naciśnij przycisk Zapisz. Jeżeli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z tych funkcji, to naciśnij przycisk Anuluj.

Anuluj