Rekrutacja RODO

"Kopernik" zagrał dla pogorzelców z Miechocina

/pliki/zdjecia/kop1_1.jpgUczniowie "Kopernika", kiedy dowiedzieli się o tragedii rodziny z Miechocina, zorganizowali koncert charytatywny ze swoim udziałem
„Jeżeli gdzieś jest niebo” pod takim hasłem uczniowie Liceum Ogólnokształcącego imienia Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu zorganizowali w piątek koncert charytatywny. W przededniu wakacji, uczniowie tarnobrzeskiego "Kopernika" pokazali, że potrafią zjednoczyć siły dla szczytnego celu. Ten cel to pomoc rodzinie z podmiejskiego osiedla Miechocin, której cały dobytek w ostatnim czasie strawił ogień. Społeczność "Kopernika" dołączyła więc do ludzi wielkiego serca, którzy chcą pomóc tej rodzinie.

- Nasza młodzież jest wielka i zorganizowała dla tej rodziny spontaniczny koncert pod kierunkiem nauczycieli - powiedział z duma Tomasz Stróż, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego imienia Kopernika w Tarnobrzegu. - Dowiedzieliśmy się, że rodzinę dotknęła tragedia i nie dziwi mnie, że odzew młodzieży był tak natychmiastowy. To przecież naturalne - dodał dyrektor.

/pliki/zdjecia/kop2.jpgKażdy, kto wczoraj przyszedł na koncert do TDK, by posłuchać młodych wykonawców i wsparł rodzinę, dostał okolicznościowy kotylion. Na zdjęciu dyrektor szkoły Tomasz Stróż
W szkole rozprowadzano cegiełki. Pomogli także ci, którzy przyszli na wczorajszy koncert i wrzucili „coś” do puszki. W zamian otrzymali kolorowy kotylion - zakładkę wykonaną przez wolontariuszy z "Kopernika". Puszka zapełniała się różnymi nominałami, a organizatorzy zapewniali, że liczy się każda złotówka.

Na scenie Tarnobrzeskiego Domu Kultury był przekrój talentów. Dominowały talenty muzyczne. Młodzież grała, śpiewała, recytowała. Na widowni zasiadła nie tylko młodzież i nauczyciele z "Kopernika". Przyszli także uczniowie z kilku innych zaprzyjaźnionych z "Kopernikiem" szkół. Nie zabrakło również mieszkańców, którzy chcieli obejrzeć koncert, a przy okazji wsparli potrzebującą rodzinę. Warto przypomnieć, że był to już trzeci koncert charytatywny zorganizowany w tym roku szkolnym przez społeczność tarnobrzeskiego "Kopernika".

dnia: 2016-06-18, autor: /KaT/, źródło: Echo Dnia
Do góry

Witaj!

Aktualna wersja naszej strony posiada wiele nowych, niezwykle przydatnych każdemu uczniowi funkcji. Jeśli chcesz, aby np. w menu wyświetlane były informacje dotyczące twojego planu lekcji i zastępstw dla twojej klasy na każdy kolejny dzień, to wypełnij poniższy formularz i naciśnij przycisk Zapisz. Jeżeli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z tych funkcji, to naciśnij przycisk Anuluj.

Anuluj