Rekrutacja RODO

Żywa lekcja historii w tarnobrzeskim Liceum

Wojowie z X wieku spotkali się we wtorek na szkolnym boisku z uczniami drugiej klasy Liceum Ogólnokształcącego imienia Mikołaja Kopernika i uczniami drugiej klasy Szkoły Podstawowej numer 10.

/pliki/zdjecia/his1.jpgŻywą lekcję historii zorganizowano w ramach segmentu nauczania pod hasłem „Ojczysty panteon i ojczyste spory” w ramach przedmiotu Historia i Społeczeństwo, który dla licealistów jest obowiązkowy. - Robimy pierwszy wątek w tym przedmiocie i opowiadamy o patriotyzmie - mówił Dariusz Bożek, nauczyciel historii w tarnobrzeskim "Koperniku". - Wydawało mi się, że przeprowadzenie lekcji z uczniami, którzy przebiorą się za wojów piastowskich i będą opowiadali o Polsce Mieszka I i Bolesława Chrobrego, będzie ciekawe dla uczniów liceum. Z drugiej strony doszedłem do wniosku, że może warto zaprosić młodszych uczniów.

W postacie wojów wcielili się Krzysztof Rajtar i Kacper Polecki, którzy zaproponowali, że na lekcji o Piastach odtworzą walkę wojów z czasów Mieszka I i Bolesława. Stąd na licealnym boisku był pokaz walki. Były opowieści z elementami dydaktyki i wychowania. Młodzi wojowie opowiedzieli także co jadano w ich czasach, jak zdobywano panny i kto mógł chwycić za ówczesna broń. Swój wykład poparli elementami uzbrojenia oraz odzieżą, której założenie nie było rzeczą łatwą. Krzysztof Rajtar i Kacper Polecki uczestniczą w grupach rekonstrukcyjny

dnia: 2016-09-22, autor: KAT, źródło: Echo Dnia
Do góry

Witaj!

Aktualna wersja naszej strony posiada wiele nowych, niezwykle przydatnych każdemu uczniowi funkcji. Jeśli chcesz, aby np. w menu wyświetlane były informacje dotyczące twojego planu lekcji i zastępstw dla twojej klasy na każdy kolejny dzień, to wypełnij poniższy formularz i naciśnij przycisk Zapisz. Jeżeli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z tych funkcji, to naciśnij przycisk Anuluj.

Anuluj