Rekrutacja RODO

Zwycięzcy konkursu „Świadomy, młody obywatel 2016”

Sześcioro uczniów z Tarnobrzega i powiatu tarnobrzeskiego, zwycięzców konkursu „Świadomy, młody obywatel 2016”, w nagrodę pojedzie na wycieczkę do Brukseli.

Organizatorem konkursu skierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, już po raz szósty był Mirosław Pluta - były poseł /pliki/zdjecia/plu1_0.jpga obecnie szef Stowarzyszenia Tarnobrzeżanie.pl, wspólnie z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową imienia profesora Stanisława Tarnowskiego w Tarnobrzegu. W tegorocznej edycji do udziału zgłosiło się 51 uczniów z ośmiu szkół z Tarnobrzega i powiatu tarnobrzeskiego: Zespołu Szkół w Gorzycach, Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Grębowie, Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Tarnobrzegu, Zespołu Szkół numer 1 w Nowej Dębie, Zespołu Szkół numer 3 w Nowej Dębie, Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu, Zespołu Szkół Społecznych numer 1 w Tarnobrzegu i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 3 w Tarnobrzegu.

Uczestnicy rozwiązywali test składający się z 30 pytań, weryfikujący wiedzę o Unii Europejskiej i Strefie Shengen. Najlepsi okazali się: Jakub Furmański (Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu), Dominika Burkiewicz (Zespół Szkół numer 2 w Nowej Dębie), /pliki/zdjecia/plu2.jpgKamil Kaczmarek (Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Tarnobrzegu), Klaudia Kielek, Angelika Puzio, Paulina Kobzda (wszystkie Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu). - To ci uczniowie w przyszłym roku, na zaproszenie poseł do Europarlamentu Elżbiety Łukacijewskiej, pojadą w nagrodę do Brukseli - wyjaśnia Mirosław Pluta, szef Stowarzyszenia Tarnobrzeżanie.pl - Serdecznie gratuluję zwycięzcom i ich nauczycielom, ale jestem pewien, że wygrali wszyscy uczestnicy konkursu. Bo zainteresowanie Unią Europejską, wiedza o jej instytucjach i prawie, pozwoli im w niedalekiej przyszłości w pełni wykorzystać olbrzymie możliwości, jakie nam, Polakom daje członkostwo w Europejskiej Wspólnocie. Konkurs odbył się pod patronatem i przy wsparciu europoseł Elżbiety Łukacijewskiej, prezydenta Tarnobrzega Grzegorza Kiełba oraz starosty tarnobrzeskiego, Pawła Bartoszka.

dnia: 2016-11-30, autor: Marcin Radzimowski, źródło: Echo Dnia
Do góry

Witaj!

Aktualna wersja naszej strony posiada wiele nowych, niezwykle przydatnych każdemu uczniowi funkcji. Jeśli chcesz, aby np. w menu wyświetlane były informacje dotyczące twojego planu lekcji i zastępstw dla twojej klasy na każdy kolejny dzień, to wypełnij poniższy formularz i naciśnij przycisk Zapisz. Jeżeli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z tych funkcji, to naciśnij przycisk Anuluj.

Anuluj