Rekrutacja RODO

W drodze do sukcesu

"Uszy Duszy" niebawem wydadzą pierwszą płytę, a wokalistka zespołu już w lutym wystąpi w "Szansie na sukces"

W lutym tarnobrzeżanka Bożena Mazur, weźmie udział w telewizyjnej "Sznasie na sukces". W programie Wojciecha Manna zaśpiewa w duecie Z Izabelą Nowak. Dziewczyny wykonają jeden z ośmiu utworów Anny Jurksztowicz. Wokalistki rozwijają swój talent w Studiu Piosenki Tarnobrzeskiego Domu Kultury.

Bożena Mazur (z lewej) i Izabela NowakBożena od roku śpiewa w bluesowej grupie "Uszy Duszy", ale muzyce jest oddana od 12 lat. Od początku związana z nauczycielką gry na pianinie Anną Pintal. "Uszy Duszy", to zespół składający się z czterech osób, muzykę komponuje Marian Zych, wokalistka pisze teksty, od niedawna komponuje muzykę. Na pytanie, dlaczego blues, odpowiada: - Od zawsze fascynował mnie "Dżem", ulubiony zespół moich rodziców, właśnie w bluesie najłatwiej się odnajduję. Bożena wygrała wiele imprez: konkurs piosenki angielskiej, "Wygraj Sukces", Gim hit, a w Opatowie "Talenty 2005".

Dziś bierze udział po raz czwarty w konkursie kolęd i pastorałek w Jarosławiu, gdzie dwukrotnie zajęła drugie, a rok temu pierwsze miejsce. Choć tak świetnie jej idzie, wygrana nie jest dla niej najważniejsza, bo jak mówi: - Ocena konkursowa jest niewymierna, niejednokrotnie można podzielić się pierwszą nagrodą z kilkoma osobami. Najważniejsze w tym roku jest dla mnie to, aby móc jak najwięcej śpiewać, aby organizowanych konkursów i koncertów było jak najwięcej.

Bożena uczy się w tarnobrzeskim Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w klasie o profilu humanistycznym. Bardzo lubi język polski. Na pytanie, co inspiruje ją do pisanie tekstów piosenek, odpowiada: - Moją ulubioną poetką jest Wisława Szymborska. Podobają mi się również teksty piosenek Kasi Nosowskiej, ale mnie najbardziej inspiruje samo życie, piszę o tym, co aktualnie się dzieje.

Niebawem "Uszy Duszy" wydadzą swoją pierwszą płytę, Bożena zaprasza też do oglądania w lutym "Szansy na sukces" i dopingowania tarnobrzeskiemu duetowi.

dnia: 2006-01-22, autor: /AK/, źródło: Echo Dnia
Do góry

Witaj!

Aktualna wersja naszej strony posiada wiele nowych, niezwykle przydatnych każdemu uczniowi funkcji. Jeśli chcesz, aby np. w menu wyświetlane były informacje dotyczące twojego planu lekcji i zastępstw dla twojej klasy na każdy kolejny dzień, to wypełnij poniższy formularz i naciśnij przycisk Zapisz. Jeżeli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z tych funkcji, to naciśnij przycisk Anuluj.

Anuluj