Rekrutacja RODO

W Tarnobrzegu wybrali Ośmiu Wspaniałych

14 kandydatów uczniów tarnobrzeskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych ubiegało się w środę w magistracie o wejście do grona Ośmiu Wspaniałych. O przyznaniu tytuły decydowała kilkuosobowa Kapituła, którą kierował Józef Motyka, wiceprezydent Tarnobrzega.

Krótka prezentacja przed Kapitułą

/pliki/zdjecia/ech2.jpgO wyborze decydowała prezentacja przed Kapitułą

Spośród zgłoszonych do konkursu młodych osób, do drugiego etapu zakwalifikowano 14 szczególnych, których nienaganna postawa moralna oraz aktywność społeczna może uchodzić za wzór postępowania dla innych. Członkowie kapituły, w skład której weszły władze miasta, radni stanęli przed trudnym wyborem, gdyż wszyscy kandydaci zasługują na wielkie uznanie. Każdy z kandydatów reklamował się podczas krótkiej prezentacji. Młodzież mówiła przede wszystkim o pasjach, wolontariacie i zainteresowaniach, którym się poświęca. Wszyscy kandydaci to uczniowie mogący pochwalić się bardzo dobrymi wynikami w nauce.

Kinga jedzie do Prudnika

W ogólnopolskim finale Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” Tarnobrzeg reprezentować będzie 19-letnia Kinga Janeczko, maturzysta z tarnobrzeskiego "Kopernika". - Moja przygoda z pracą charytatywną zaczęła się w podstawówce, potem w gimnazjum zaczęłam się bardziej rozwijać - mówiła Kinga. - W liceum punktem kulminacyjnym tej pracy był projekt „Szlachetna Paczka”, który pomaga dojrzeć i dostrzegać więcej rzeczy. Pomaga nie tylko osobom rozdającym paczki ale przeobraża system wartości wszystkich wolontariuszy. Finał XXII edycji Konkursu „Ośmiu Wspaniałych” odbędzie się od 17 do 19 czerwca w Prudniku.

Oto Ośmiu Wspaniałych:

Kinga Janeczko – klasa III Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Tarnobrzegu
Monika Bartoszek - klasa III Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Tarnobrzegu
Wójcik – klasa III Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Tarnobrzegu
Ewelina Anna Barszcz – klasa III Gimnazjum Nr 1 im. S. Jachowicza w Tarnobrzegu
Edyta Agnieszka Kata – Klasa II Katolickiego LO im. św. Jana Pawła II w Tarnobrzegu
Piotr Jakub Lichota – klasa III Gimnazjum Nr 3 im. por. J. Sarny w Tarnobrzegu
Maria Sykutowska – klasa I Katolickiego LO im. św. Jana Pawła II w Tarnobrzegu
Wiktoria Sasiela – klasa III Gimnazjum Nr 2 w Tarnobrzegu
dnia: 2016-03-09, autor: /KaT/, źródło: Echo Dnia
Do góry

Witaj!

Aktualna wersja naszej strony posiada wiele nowych, niezwykle przydatnych każdemu uczniowi funkcji. Jeśli chcesz, aby np. w menu wyświetlane były informacje dotyczące twojego planu lekcji i zastępstw dla twojej klasy na każdy kolejny dzień, to wypełnij poniższy formularz i naciśnij przycisk Zapisz. Jeżeli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z tych funkcji, to naciśnij przycisk Anuluj.

Anuluj