Rekrutacja RODO

Damian zginął wskutek nieszczęśliwego wypadku

16-letni Damian z Tarnobrzega utonął. Wstępne wyniki sekcji zwłok wskazują, iż chłopak zginął najprawdopodobniej wskutek nieszczęśliwego wypadku. Na razie nic nie wskazuje na to, że mógł paść ofiarą przestępstwa.

- Pisemnej opinii lekarza medycyny sądowej jeszcze nie ma, ale wstępnie można stwierdzić pewne fakty. Z całą pewnością ten młody człowiek zginął wskutek utonięcia, czyli w chwili wpadnięcia do wody jeszcze żył - mówi prokurator Edward Podsiadły, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu.

Według dotychczasowych ustaleń śledztwa, doszło do nieszczęśliwego wypadku. W oparciu o wstępne wyniki sekcji zwłok i zeznania świadków, rysuje się przebieg zdarzeń feralnego wieczora, 6 października. Kilkuosobowa grupa chłopców, a pośród nich 16-letni Damian, piła alkohol. Każdy z nich był pod jego działaniem.

- Nie ma jeszcze wyników badania krwi, ale w oparciu o zeznania przypadkowych świadków można stwierdzić, iż 16-latek był bardzo mocno nietrzeźwy - dodaje prokurator Podsiadły.

Chłopcy rozstali się w rejonie bramy wejściowej (na boisku szkolnym) do parku dzikowskiego. Tam Damian był widziany żywy po raz ostatni żywy. Koledzy zostawili chłopaka, który był mocno nietrzeźwy. Nie zdawali sobie najwyraźniej sprawy z konsekwencji takiego postępowania.

Co działo się potem? To jedynie hipoteza, którą śledztwo ma zweryfikować. Przypuszczalnie Damian pomylił kierunki i zamiast do domu, poszedł w stronę osiedla Nadole, w rejon Wisły. W linii prostej od parku dzikowskiego do lachy wiślanej, w której znaleziono ciało chłopca, jest około dwóch kilometrów. Tam według wstępnych ustaleń prokuratury 16-latek potknął się i wpadł do wody…

Na ciele zmarłego nie ujawniono żadnych obrażeń mogących świadczyć o tym, że Damian z kimś się szarpał. Nie ma też żadnego innego motywu: wykluczono motyw rabunkowy, wykluczono samobójstwo.

Prokuratura przesłuchiwała przedwczoraj dwóch kolegów, którzy feralnego wieczoru byli z Damianem. Żaden z nich nie usłyszał zarzutu, a po przesłuchaniu obaj zostali zwolnieni do domów.

Pożegnajmy Damiana

W ostatnią ziemską drogę 16-letni Damian z Tarnobrzega wyruszy w czwartek. Nabożeństwo żałobne rozpocznie się o godzinie 12 w kościele p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu (osiedle Serbinów). Pogrzeb odbędzie się na cmentarzu komunalnym w Tarnobrzegu - Sobowie.

/ram/
16.10.2007r.
Echo Dnia

Do góry

Witaj!

Aktualna wersja naszej strony posiada wiele nowych, niezwykle przydatnych każdemu uczniowi funkcji. Jeśli chcesz, aby np. w menu wyświetlane były informacje dotyczące twojego planu lekcji i zastępstw dla twojej klasy na każdy kolejny dzień, to wypełnij poniższy formularz i naciśnij przycisk Zapisz. Jeżeli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z tych funkcji, to naciśnij przycisk Anuluj.

Anuluj