Rekrutacja RODO

Międzyszkolny konkurs świąteczny

17 grudnia 2009r. w ZSP nr 2 w Tarnobrzegu („Rolnik”) odbył się międzyszkolny konkurs świąteczny – „Rund um das Weihnachtsfest”, w którym Wzięli udział uczniowie tarnobrzeskich szkół ponadgimnazjalnych: ZSP nr 2, ZS im. ks. S. Staszica, LO im. M. Kopernika i ZSP nr 3 wraz z opiekunami – nauczycielami języka niemieckiego.

Uczniowie mieli okazję poznać bliżej niemieckie tradycje i obyczaje związane ze świętami Bożego Narodzenia, jak również wykazać się swoją wiedzą na ich temat. Pracując w grupach rozwiązywali różnego rodzaju ćwiczenia, m.in. pracowali z tekstem, bawili się w pantomimę, uzupełniali teksty niemieckich kolęd i śpiewali jedną z nich. Nauczycielki ZSP nr 2 przygotowały specjalnie na tę okazję prezentację multimedialną dotyczącą niemieckich świąt Bożego Narodzenia i związanych z nimi symboli. Świąteczne gry i zabawy wprowadziły wśród uczniów nutkę rywalizacji, a najlepszą drużyną okazała się drużyna ZSP nr 2. Drugie, trzecie i czwarte miejsce zdobyli kolejno uczniowie LO im. M. Kopernika, ZS im S. Staszica i ZSP nr 3. Atmosferę świąteczną dopełniło wspólne kolędowanie i poczęstunek, który specjalnie na tę okazję przygotowali uczniowie Technikum Żywienia, natomiast uczniowie Technikum Architektury Krajobrazu wykonali w ramach zajęć praktycznych przepiękne dekoracje świąteczne.

Konkurs przygotowały i przeprowadziły nauczycielki j. niemieckiego ZSP nr 2 – M. Dziadura i L. Serafin.

Do góry

Witaj!

Aktualna wersja naszej strony posiada wiele nowych, niezwykle przydatnych każdemu uczniowi funkcji. Jeśli chcesz, aby np. w menu wyświetlane były informacje dotyczące twojego planu lekcji i zastępstw dla twojej klasy na każdy kolejny dzień, to wypełnij poniższy formularz i naciśnij przycisk Zapisz. Jeżeli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z tych funkcji, to naciśnij przycisk Anuluj.

Anuluj