Rekrutacja RODO

XIV Rzeszowskie Dni Kultury Szkolnej

III Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie jest od lat organizatorem Rzeszowskich Dni Kultury Szkolnej. Celem tej imprezy jest prezentacja twórczości kulturalnej uczniów szkół średnich z terenu całego województwa podkarpackiego, a wydarzenie to co roku spotyka się z dużym zainteresowaniem młodych ludzi z całego Podkarpacia. Tegoroczną edycję tej imprezy zorganizowano w dniach 25-27 października.

Rzeszowski Dzień Kultury Szkolnej
Organizatorzy tegorocznej edycji Rzeszowskich Dni Kultury Szkolnej zaprosili młodych ludzi z naszego województwa do udziału w kilku konkursach. Zaplanowano i przeprowadzono konkursy: "Monodram", literacki, tańca towarzyskiego, grafiki komputerowej, plastyczny "Ściana", piosenki z tekstem i dziennikarski.

Ponad 300 uczniów reprezentujących szkoły średnie z terenu całego Podkarpacia zjechało więc do stolicy regionu, by uczestniczyć w imprezach przygotowanych przez uczniów rzeszowskiego liceum.

W imprezie tej nie zabrakło i przedstawicieli "Kopernika". Reprezentacja naszej szkoły, choć nieliczna, pokazała się z bardzo dobrej strony, zajmując czołowe miejsca w kilku kategoriach konkursowych. Miło nam poinformować, że w konkursie tańca towarzyskiego, nasza koleżanka z klasy 2c, Magdalena Wilgucka (wraz ze swoim partnerem - Grzegorzem Lichotą), zajęła I miejsce (w konkursie wzięło udział 10 par, które w ramach tanców obowiązkowych zaprezentowały walca wiedeńskiego, sambę i rumbę). W konkursie plastycznym " Ściana" godnie zaprezentowali naszą szkołę Dariusz Zwadowski, Anna Woźniak, Magdalena Łuc i Małgorzata Majewska ( wszyscy z klasy 2e), którzy w stawce 16 ekip otrzymali za wykonane przez siebie graffiti wyróżnienie. Nie zabrakło nas również w konkursie literackim i poetyckim. W tych konkursach wystartowało łącznie ponad 100 autorów z całego województwa i z tym większą satysfakcją informujemy, że prace nadesłane na konkurs przez nasze dwie koleżanki Urszulę Jaśkowską z klasy 3e i Monikę Burczyk z klasy 2i również wyróżniono (znalazły się one także w Almanachu wydanym specjalnie z tej okazji). Urszula otrzymała wyróżnienie za tekst "Zora", natomiast Klaudia Burczyk za "Boską Wędrówkę" i "Zagubioną we wspomnieniach"

Zwycięzcom i laureatom konkursu gratulujemy i mamy nadzieję, że w kolejnej edycji tegoż konkursu w przyszłym roku również nas nie zabraknie.

Do góry

Witaj!

Aktualna wersja naszej strony posiada wiele nowych, niezwykle przydatnych każdemu uczniowi funkcji. Jeśli chcesz, aby np. w menu wyświetlane były informacje dotyczące twojego planu lekcji i zastępstw dla twojej klasy na każdy kolejny dzień, to wypełnij poniższy formularz i naciśnij przycisk Zapisz. Jeżeli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z tych funkcji, to naciśnij przycisk Anuluj.

Anuluj