Rekrutacja RODO

Finał II Konkursu "Krok w przyszłość” w Stalowej Woli

W siedzibie Regionalnej Izby Gospodarczej w Stalowej Woli odbył się w czwartek finał II Powiatowego Konkursu "Krok w przyszłość” zorganizowanego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu stalowowolskiego, niżańskiego i tarnobrzeskiego.

/pliki/zdjecia/krok2.jpgLaureaci konkursu, drugi z lewej na pierwszym planie zwycięzca Tomasz Gonciarz z LO im. Kopernika w Tarnobrzegu
Celem konkursu był sprawdzian ze sposobami tworzenia biznesplanu. Zgłosili się uczniowie z trzynastu szkół z trzech powiatów. Jury oceniło dwadzieścia pięć biznesplanów. Do finału dostało się dziesięciu uczniów, którzy opracowali najlepsze biznesplany.

Prace oceniali fachowcy: Marta Bednarska - kierownik w Nadsańskim Banku Spółdzielczym), Mirosława Burkowska - zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Stalowej Woli, Beata Ujda-Dyńka z Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Stalowej Woli) oraz Krzysztof Madziński z Regionalnej Izby Gospodarczej. Premiowane były pomysłowość, wiarygodność, realność, innowacyjność. W drugiej części egzamin miał formę ustną.

Zwycięzcą konkursu został Tomasz Gonciarz z Liceum Ogólnokształcące im Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu, II miejsce zajęła Katarzyna Kalawa z Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli, III - Maria Bajak z Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Stalowej Woli.

Kolejne trzy miejsca zajęli uczniowie LO im. KEN Alicja Wieloch, Helena Kolańska i Krystian Jędral, za nimi Szymon Caputa Z Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli, Angelika Grzywacz z Liceum Ogólnokształcącego im. KEN, Lena Ginalska z Katolickiego Liceum Ogólnokształcące i Krystian Siembida z Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Gen. Władysława Sikorskiego w Stalowej Woli

- Myślę, że jest to satysfakcja dla uczniów, że znaleźli się w finale, że potrafili napisać biznesplan. Pisanie biznesplanu to jest sztuka, z którą często sobie nie radzą przedsiębiorcy - powiedziała Elżbieta Komsa z LO im. KEN. - To jest ogromny sukces dla tych młodych ludzi, że się zdecydowali na to, żeby podjąć taką próbę, pokazać swoje pomysły, często innowacyjne. Warto zauważyć, że na lekcji przedsiębiorczości na temat biznesplanu jest przewidziana tylko jedna godzina lekcyjna.

dnia: 2014-05-30, autor: Zdzisław Surowaniec, źródło: Echo Dnia
Do góry

Witaj!

Aktualna wersja naszej strony posiada wiele nowych, niezwykle przydatnych każdemu uczniowi funkcji. Jeśli chcesz, aby np. w menu wyświetlane były informacje dotyczące twojego planu lekcji i zastępstw dla twojej klasy na każdy kolejny dzień, to wypełnij poniższy formularz i naciśnij przycisk Zapisz. Jeżeli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z tych funkcji, to naciśnij przycisk Anuluj.

Anuluj